вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Проти Штепи відкрито ще одне кримінальне провадження. Документ

Російська агресія , Події

Проти Штепи відкрито ще одне кримінальне провадження. Документ

views66

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Відносно Нелі Штепи, ексмерки Слов’янська, зареєстроване ще одне кримінальне провадження за статтею 121 ч.1 ККУ – Умисні тяжкі тілесні ушкодження. Зареєструвати провадження поліцію зобов’язав Слов’янський міськрайонний суд.

У провадженні йде мова про події 13 квітня 2014 року, коли на трасі Київ-Довжанський, поряд з селищем Семенівка, був здійснений напад проросійських бойовиків на бійців «Альфа» СБУ. Тоді під час нападу загинув один боєць підрозділу «А» СБУ Геннадій Біліченко і 5 було поранено.

Це був перший бій неоголошеної російсько-української війни.

Яку роль зіграла Неля Штепа у подіях того дня, з’ясовували в Андрія Дубовика, підполковника СБУ, що брав участь у тому бою й отримав поранення.

Проти Штепи відкрито ще одне кримінальне провадження. Документ

За його словами, того дня бійці «Альфи» розташувалися на майданчику поруч з трасою. Поряд з ними стояла техніка десантників, а на узбіччі траси були також три авто керівництва.

Проти Штепи відкрито ще одне кримінальне провадження. Документ

Неля Штепа, за словами колишнього бійця «Альфи», приїхала туди приблизно о 8 годині ранку.

«Ми сиділи в машинах, нас не було видно. Штепа приїхала з депутатами. За якийсь час туди приїхав Ігор Гіркін у формі міліціонера. Вона що, його не знала? Знала! Потім він поїхав. Вона могла хоча б попередити, після того, як він поїхав, сказати, хто це, але вона цього не сказала», – розповідає підполковник.

Він ще раз підкреслив, що Гіркін (Стрєлков) був одягнений у форму українського правоохоронця.

«Гіркін був одягнений у куртку міліції, така як у ДАЇшників, тільки на два розміри більше. Якби вона сказала, то ми вже були б напоготові, але вона цього не зробила», – додав він.

Саме після від’їзду Штепи за деякий час почався напад, який привів до загибелі людини та поранень.

«З траси різко звертають три машини. Вивалюються шість людей і починають по нам х*рячити. Те що відбувалося з іншого боку, зі сторони «зеленки» я вже не бачив», – згадує Андрій Дубовик.

Колишній боєць «Альфи» також розповів, що нікого з них щодо подій 13 квітня нікуди не викликали, не брали пояснень і не допитували.

«А ось за заочним звинуваченням Гіркіна нас викликали, і ми всі давали покази. Це було у січні позаминулого року», – додає пан Андрій.

Далі він розповів, що він та інші бійці розповідали слідчим про дії Штепи та про її участь у тих подіях. Але ніяких наслідків не було.

Андрій Дубовик повідомив, що він нещодавно відправив до поліції Слов’янська листа зі своїми показами відносно Штепи і готовий давати свідчення по подіях 13 квітня 2014 року.

Проти Штепи відкрито ще одне кримінальне провадження. Документ