понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Процесуальне очищення в дії: бойовики відмовились повертатися в ОРЛО (відео)

Події

Процесуальне очищення в дії: бойовики відмовились повертатися в ОРЛО (відео)

views47

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Під час обміну полоненими між Україною та ОРДЛО 16 квітня четверо з тих, кого мали передати на підконтрольну бойовикам територію, відмовилися залишати Україну. Росія та представники терористів постійно наголошують на процесуальному очищенні перед обміном – воно відбулося. Обмінювані скористалися нагодою.

У мережі з’явилось відео безпосередньо моменту обміну та спілкування бойовиків з так званою «омбудсменкою ЛНР» Ольгою Кобцевою, яке оприлюднив «24 канал».

Під час обов’язкового питання щодо згоди приймати участь в обміні троє бойовиків відмовились повертатися в ОРЛО і висловили бажання залишитись в Україні. Мотивували тим, що отримали процесуальне очищення і не хочуть більше «захищати».

Зокрема, на кадрах один із чоловіків пояснює, що раніше воював за так звану «ЛНР», однак нині його помилували, тож він не хоче повертатися на окуповану територію.

Коли Кобцева наголосила, що в заяві він дав згоду на повернення і висловив бажання бути звільненим згідно з політичними домовленостями в результаті обміну, чоловік пояснив, що воював проти України на стороні «ЛНР», тепер отримав помилування й не збирається повертатися.

На запитання Кобцевої щодо того, чи він скористався моментом обміну для того, щоб отримати процесуальне очищення, він відповів, що не бажає «перетинати лінію» і хотів звільнитися тільки від «відповідальності за участь у війні проти України» на боці терористів.

«Я воював за «ЛНР». А тепер мене помилували. Ми розрахувалися… Це своєрідна програма очищення, так зрозуміліше?», – підкреслив чоловік.

Це не перша відмова бойовиків повертатися на сторону терористів. Найчастіше люди відмовляються від повернення через те, що здогадуються, що їх чекає. Більшість з тих, хто прийняв участь в обмінах, потрапляють вже у «рідні» руки «своїх» правоохоронців. Їх утримують у спеціально відведених місцях, допитують, висувають звинувачення у роботі на спецслужби України, звинувачують у зраді та шукають ознаки завербування. Крім того, деякі з них зникають і це не є секретом – достатньо проаналізувати минулий обмін, коли жінку після обміну не випускали до доньки, а чоловік взагалі зник.

Але цього разу зовсім інша історія. Це вперше, коли бажання представників російських угруповань «Л/ДНР» і самої Росії не просто здійснилося, а про це ще й сказали ті, кого вони намагаються звільнити від відповідальності.