середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Процес по справі поплічника терориста Безлера: суд ніяк не може допитати свідків

Події

Процес по справі поплічника терориста Безлера: суд ніяк не може допитати свідків

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вже декілька судових засідань поспіль Слов’янський суд не може розглядати справу поплічника терориста Безлера, Віктора Михеда, по суті. Останнє засідання, де була спроба допитати свідка з Маріуполя, було 27 січня. Допит не відбувся через поганий зв’язок по відеоконференції. 

Після цього суддя Наталія Дюміна ухвалила рішення, за клопотанням прокурора, про те, що Михед має бути переведений із СІЗО Маріуполя до Бахмуту і має доставлятися до суду у Слов’янськ.

Після цього Михед вирішив поміняти адвоката. Суд призначив нового безоплатного адвоката, який взяв час для ознайомлення з матеріалами справи. 

Сьогодні, 18 березня, засідання відбулося, але, як виявилося, прокуратура не забезпечила доставлення свідка з Дніпропетровської області до суду. Прокурор заявив, що існує проблема з доставленням свідка із сусідньої області на такий час. Розгляд справи розпочався о 9:30. Сторона обвинувачення просила суд призначати засідання на більш пізній час, щоб мати змогу доставити свідка. Суддя Дюміна погодилися с цим. Наразі суду треба допитати трьох свідків зі сторони обвинувачення. Четвертого свідка планують допитати ще раз.

Віктору Михеду продовжили запобіжний захід – тримання під вартою, після засідання його знову відправили до СІЗО міста Бахмут. Наступне судове засідання відбудеться 30 березня.

Нагадаємо, що Віктора Михеда обвинувачують у створенні терористичної організації та порушенні ним законів і звичаїв війни під час подій 2014 року. В разі доведення вини Михеда у суді йому загрожує ув’язнення до 15 років.

За версією слідства, обвинувачений був одним з тих, хто брав участь у допитах українських військових. Він входив до підрозділу «К», який створив Ігор Безлер. Цей підрозділ здійснював відеофіксацію допитів. Члени підрозділу допитували полонених: як військових, так і цивільних. Далі відео допитів розповсюджувалися у російських пропагандистських ЗМІ та соціальних мережах.

Сторона захисту не заперечувала під час першого обрання запобіжного заходу, що Михед був пов’язаний з Ігорем Безлером, але сам обвинувачений заперечував, що брав участь у допитах і знущанні з полонених.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі