понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Протокол на квоти по вилову риби був підписаний за день до заяви про зрив переговорів з Росією (документ)

Економіка , Новини , Політика

Протокол на квоти по вилову риби був підписаний за день до заяви про зрив переговорів з Росією (документ)

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

14 листопада 2019 року Комітет ВР з питань зовнішньої політики схвалив висновок рекомендувати Уряду України системно вивчити питання ситуації на Азові та заявив про відкладання переговорів з Росією щодо підписання протоколу на розподіл квот на вилов риби в акваторії Азовського моря на 2020 рік.

«Під тиском аргументів присутніх на засіданні експертів, представників рибальської галузі та громадськості жодна з тез голови Держрибагентства про необхідність переговорів з росіянами не виглядала переконливою», – написав глава Комітету Богдан Яременко 14 листопада на своїй сторінці у Фейсбук.

17 листопада Меджлісом кримськотатарського народу була ухвалена заява «про неприпустимість визначення статусу Криму та прилеглих до нього морських просторів Чорного та Азовського морів, включаючи Керченську протоку та Сиваш, а також встановлення режиму таких просторів та ресурсів, форм користування ними та їх захисту без вільної, попередньої та усвідомленої згоди кримськотатарського народу, висловленого через його представницький орган – Меджліс кримськотатарського народу».

29 листопада стало відомо, що Україна таки узгодила з Росією квоти на вилов риби в Азовському морі і відбулося це 13 листопада. Тобто за день до того, як Комітет ВР з питань зовнішньої політики заявив про те, що переговори не відбулися та глава Комітету висловив жаль з приводу неготовності «до серйозної дискусії» представників інших «причетних державних установ».

Про це стало відомо з відповіді, яка була надана Державним агентством рибного господарства України (ДАРГ) на запит журналістів UA:Крим.

У оприлюдненому документі видно, що проект протоколу був узгоджений та підписаний в рамках засідання Україно-Російської комісії з питань рибальства в Азовському морі. На документі стоїть підпис голови агентства Ярослава Бєлова.

Крім того, у відповіді сказано, що «Державне агентство рибного господарства України очікує на отримання вищезгаданого документа через офіційні канали».

Протокол на квоти по вилову риби був підписаний за день до заяви про зрив переговорів з Росією (документ)

Засідання комісії проходило 13 листопада в Бердянську.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі