п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Проросійському пропагандисту Михайлу Шпіру повідомлено про підозру (відео)

Події

Проросійському пропагандисту Михайлу Шпіру повідомлено про підозру (відео)

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Службою безпеки України оголошено про підозру проросійському пропагандисту і політтехнологу Михайлу Шпіру, який публічно ставив під сумнів суб’єктність України та закликав до офіційного припинення її існування.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«Кіберфахівці СБУ встановили, що так званий «політичний експерт» цілеспрямовано просуває в інформаційному просторі наративи держави-агресора. У своїх виступах на російських телеканалах, інтерв’ю в проросійських ЗМІ та дописах у соцмережах він тривалий час послідовно висловлював тези, що принижують Україну, її державні символи, мову, історію, героїв та народ», ‒ йдеться у повідомленні.

Відомо, що проросійський політтехнолог підтримував акцію, організовану однією з парламентських партій під посольством США. Шпір в якості «експерта» в етері одного з телеканалів, який зараз перебуває під санкціями, неодноразово заявляв, що Україна нібито перебуває «під зовнішнім управлінням».

Він неодноразово виступав на телеканалі «Россия 24» та на «News Front», який діє на тимчасово окупованих територіях Донбасу і пропагує  сепаратизм.

Проведені  експертизи довели, що Михайло Шпір цілеспрямовано прищеплює аудиторії ідею неповноцінності України та необхідності її демонтажу. Він популяризує ідеї створити на її місці інші суб’єкти, а частину території приєднати до РФ.

Підозрюваний публічно закликав до розправ над учасниками Революції Гідності та АТО/ООС і їхніми родинами. Глузував над загибеллю активістки Катерини Гандзюк. Образливо відгукувався про громадян через їхню віру, глумився над релігійними символами і вимагав ввести кримінальну відповідальність за сповідування християнства. Він також висловлював симпатії до нацистів, Адольфа Гітлера, Радянського Союзу, НКВД та політики Володимира Путіна.

Наразі проведено обшуки за місцем фактичного і тимчасового проживання пропагандиста в Івано-Франківську та в Києві. За результатами слідства Михайлу Шпіру повідомлено про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 Кримінального кодексу України), порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ст. 161 ККУ), виготовленні, поширенні комуністичної, нацистської символіки та пропаганді комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів (ст. 436-1 ККУ).

Досудове слідство триває.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі