вівторок, 28 вересня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Проросійські заяви кандидата від ОПЗЖ у Слов’янську не допомогли йому виграти вибори

Політика , Суспільство

Проросійські заяви кандидата від ОПЗЖ у Слов’янську не допомогли йому виграти вибори

views12

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Слов’янську – місті, де почалася російська агресія на Донеччині у 2014 році, закінчилися виборчі перегони. До цього міста при висвітлюванні виборчого процесу була прикута значна увага від ЗМІ, порівняно з іншими населеними пунктами Донецької області.

Чому саме так? Бо навесні та влітку 2014 року Слов’янськ був одним з найбільш відомих символів російської пропаганди, так би мовити, оплот боротьби з «хунтою»  та «бандерівцями». Саме у цьому місті формувалися найбільш ганебні приклади російських фейків: «візитка Яроша», «фосфорні бомби», «розіп’ятий хлопчик» та інші.

Крім того, на посаду міського голови претендувала Неля Штепа, яка обвинувачується у посяганні на територіальну цілісність України та створенні терористичної організації, і яку вже судять шість років.

У другий тур виборів міського голови вийшли двоє: нинішній мер Вадим Лях (партія «Опозиційний блок») та місцевий депутат Павло Придворов (Опозиційна платформа – за життя).

Останній кандидат на крісло голови міста використовував відверті проросійські меседжі під час своєї передвиборчої агітації. Це були білборди з гаслами про відновлювання економічних стосунків з Росією та гасла про захист російськомовних. У Придворова навіть були заяви про «гетто» для російськомовних на Донбасі.

Нардепи з фракції «ОПЗЖ»: Наталія Королевська, Юрій Бойко, Нестор Шуфрич постійно навідувалися до міста, влаштовували масові заходи під партійними прапорами й усіляко агітували за свого кандидата. Навіть приїздив Юрій Солод, який був обраний до ВР у цьому виборчому округу і який майже не з’являється у місті. На заходах від цієї політичної сили постійно згадувалися «націоналісти», «радикали», «націонал – радикали».  

Була навіть історія про те, як «ОПЗЖ» привезла до міста фейкових представників Національного корпусу для влаштування провокації під окружним адміністративним судом. Хоча ця історія безпосередньо не пов’язана з виборами у Слов’янську, але відбувалася у місті.

Проросійські заяви  кандидата від «ОПЗЖ» ні до чого не привели.

Павло Придворов програв виборчу боротьбу Вадиму Ляху. ТВК у Слов’янську вже оголосила результати другого туру. За Ляха проголосувало 60,87% (16 811 виборців) з тих, хто прийшов на дільниці. Його конкурент Павло Придворов отримав підтримку від 10 415 мешканців міста.

Цікаво, що якщо проаналізувати минулі вибори до Верховної ради, то партія ОПЗЖ отримала по 47 округу, з центром у Слов’янську – 50,76% підтримки. А от на місцевих виборах ця політична сила отримала біля 36,84% голосів виборців (14 депутатів у міській раді). Навіть об’єднавшись з командою Штепи, де 5 депутатів, більшості не буде.

Що стосується Вадима Ляха, то він не використовував у передвиборчий гонці жодних тез, які б виходили за рамки повноважень місцевого самоврядування. Тому за рахунок дій свого конкурента, який транслював відверті проросійські меседжі, Ляху вдалося перетягнути на свій бік частину патріотично налаштованих людей у місті, які обирали «менше зло».

Треба все ж таки нагадати, що і Лях і Придворов є «клієнтами» сайту «Миротворець» за результатами подій 2014 року. Вадим Лях є одним зі свідків у справі свого заступника Віктора Воропаєва, який обвинувачується по тим же статтям, що й Штепа. Його справа розглядається у Слов’янському міськрайонному суді.               

Коментарi (0)