четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Проросійські сили лякають жителів Слов’янська «військовою адміністрацією»: подробиці

Суспільство , Політика

Проросійські сили лякають жителів Слов’янська «військовою адміністрацією»: подробиці

views92

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Ситуацію у Слов’янську, місті з якого почалася російська агресії на Донбасі, відверто розхитують три політичні сили у міській раді: «ОПЗЖ», «Наш край» та партія «Миру та розвитку». Використовуються маніпуляції, нагнітання страху серед населення та медіаресурси Віктора Медведчука. У деяких моментах ситуація нагадує події 2014 року.  В місті, вже понад три місяці не ухвалений бюджет та не ухвалена програма розвитку міста.   

Розстановка політичних сил у місцевій раді    

Фракцією партії Миру та розвитку керує Неля Штепа, яка обвинувачується у посяганні на територіальну цілісність України та підтримці терористів. Фракцією ОПЗЖ керує Павло Придворов, який під час виборчої кампанії використовував проросійську риторику і навіть заявляв про «гетто» для російськомовних. Фракцією «Наш край» керує колишній нардеп від фракції БПП Олег Недава. Саме оці три фракцію сформували більшість у міській раді та, виходячи з останніх подій, блокують роботу депутатського корпусу. Представники цих фракцій два рази поспіль не приходять на сесії. Треба зазначити, що у фракції ОПЗЖ є досить багато людей, які не є місцевими.     

Крім цих фракцій в міській раді є фракції «Слуга народу», «Опозиційного блоку» та «Європейської солідарності».  

Міський голова Слов’янська  – Вадим Лях, переміг на місцевих виборах під прапорами партії «Опозиційний блок». Він у другому турі обійшов кандидати від ОПЗЖ Павла Придворова.  

Вибори секретаря міської ради

Міський голова на посаду секретаря висунув кандидатуру Ольги Алтуніної (СН). За неї відбулося два голосування. Спочатку депутати від більшості майже у повному складі відмовилися голосувати за цю кандидатуру, вони просто не брали бюлетені для таємного голосування. Це була одна з причин, через яку міський голова наклав вето на це рішення. 

Наступні вибори секретаря відбулися 24 лютого. Кандидатура Алтуніної не набрала необхідної кількості голосів. А далі, всупереч процедурі, більшість висунула кандидатуру Євгена Ляхового від ОПЗЖ. Під час обговорення цього кандидата Ляховий так і не зміг пояснити деякі речі зі своєї біографії, а також можливу причетність його підприємств до контрабанди пального.  Представники більшості проголосували за цього кандидата, але через порушення процедури, Вадим Лях наклав вето на це рішення. Тепер більшість має подолати вето, але для цього потрібно 2/3 голосів, яких немає. 

Саботаж сесій більшістю 

Вже двічі поспіль представники так званої «коаліції» майже у повному складі не приходять на сесії міської ради. На цьому тижні мало відбутися два засідання: 3 та 5 березня.

Проросійські сили лякають жителів Слов'янська «військовою адміністрацією»: подробиці

Але жодне так і не відбулося через відсутність кворуму. Питання бюджету міста стоїть у порядку денному останнім пунктом. Саме на таку позицію запропонували перенести це важливе питання представники «коаліції».

Ось що з цього приводу думає мешканець міста, учасник російсько-української війни Михайло Кирилюк, який прийшов до сесійної зали й побачив, що засідання не відбулося:

«Це справжнісінький саботаж. Треба провести перевибори, а оцю шоблу, взагалі сюди не пускати, починаючи з Недави, Придворова, Штепи. Треба збиратися людям, виходити на площу. Я так зрозумів, що навіть їхні прихильники проти них». 

Ось як коментує ситуацію депутат від СН Ольга Алтуніна:

«Це точно не про проблеми міста і не про мешканців. Мене дуже дивують ті депутати, які є місцевими. Після того, як не місцеві звідки підуть, як вони будуть дивитися людям в очі та будуть пояснювати свою позицію. І це позиція, не про місто, а про політичні амбіції. Вони є інструментом у чиїхось руках».

На питання: де пишеться сценарій, того що відбувається у місті, пані Ольга відповіла: 

«Явно не в місті».   

Проросійські сили лякають жителів Слов'янська «військовою адміністрацією»: подробиці

Коаліціянти лякають мешканців міста військовою адміністрацією 

2 березня представники «коаліції» виступили із заявою проти введення у Слов’янську ВЦА. Спочатку вони провели брифінг, а потім ще й дублювали своє звернення для каналу «Перший незалежний», який виник на місці трьох заблокованих каналів Козака – Медведчука. 

Проросійські сили лякають жителів Слов'янська «військовою адміністрацією»: подробиці

У зверненні коаліціянтів є відверті маніпуляції та ознаки нагнітання страху у мешканців. Наприклад там є така фраза (мовою оригіналу):

«К чему приводит правление ВГА можно посмотреть на примере других городов Донбасса – Торецка, Авдеевки, Марьинки и других  – где люди годами живут в режиме военного времени…»

Сама ця фраза є маніпуляцією, бо не ВЦА є причиною «военного времени», а агресія РФ, про яку представники «коаліції» чогось забули. 

Після цієї заяви, на Соборній площі міста, спочатку з’явилися намети з партійною символікою, де збирали підписи про недопущення введення ВЦА у Слов’янську. Сьогодні у центрі міста, взагалі з’явилися намети, де прибрано слово «цивільна». Залишилася тільки військова адміністрація. 

Проросійські сили лякають жителів Слов'янська «військовою адміністрацією»: подробиці

Поява наметів у місті, вже призвела до того, що по Слов’янську почали розповсюджувати чутки, про те, що у місті будуть керувати виключно військові, будуть встановлені блок-пости та таке інше. 

Цікаво, що ті люди, які стоять у наметах, не можуть пояснити, що таке ВЦА і не можуть дати чітку відповідь, чи є підстави для введення військово-цивільної адміністрації.    

Що каже міський голова   

Вадим Лях вважає, що оті заяви, які роблять представники депутатської більшості, «заплутують людей»: 

«Те, що депутати вигадують лякалки, про те що буде введено ВЦА, більш того, зовсім спотворюючи саму суть ВЦА. Підносячи це так, що ООС (Операція об’єднаних сил) зайде у місто, повністю почне керувати, замість комунальників будуть військові. Це лякалка, навіть не знаю якого року».  

Введення ВЦА не відповідає інтересам ані міського голови, ані депутатів, вважає Лях, але позачергові вибори, можливі.

Проросійські сили лякають жителів Слов'янська «військовою адміністрацією»: подробиці

Наразі, серед громадськості міста та серед учасників війни з РФ зростає рівень роздратування діями депутатської більшості. Одна історія, коли депутати з ОПЗЖ вимушені були ховатися у кафе, вже була наприкінці минулого року. 

Є вже згадки про сміттєві баки, які у 2014 році підтягували під будівлю Слов’янської міської ради. Наступна сесія запланована на 10 березня. А поки, намети  «коаліціантів» стоять по місту.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі