понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Прокурор «ЛНР» може уникнути покарання за тортури, бо українські судді бояться

Новини , Російська агресія , Право

«Прокурор «ЛНР» може уникнути покарання за тортури, бо українські судді бояться

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Кремінський районний суд Луганської області відмовився здійснювати спеціальне судове провадження в справі так званого прокурора «ЛНР» Аркадія Корнієвського. Цю людину небезпідставно підозрюють у причетності до тортур в будівлі Луганської облдержадміністрації і мають докази свідків, до яких застосовували насильство.

Про це під час прес-конференції розповів голова ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» Володимир Щербаченко.

Володимир Щербаченко наголошує, що Корнієвський, який раніше був офіцером СБУ, з 2014 року був «слідчим» і «прокурором» псевдореспубліки «ЛНР».

ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» має багато інформації від декількох десятків осіб, які стали жертвами тортур, погроз і залякувань з боку Корнієвського і прийняття такого рішення вважає порушенням балансу з прав людей, які не тільки очікують ефективного розслідування від держави та заслуговують на справедливість.

Колишній полонений угруповання Дмитро Тинда назвав рішення суду саботажем і допустив, що це може бути пов’язано зі страхом суддів.

«Мене більше турбує те, що відбувається в наших правоохоронних органах … Справи «зливають»… І не суди місцевого рівня повинні розглядати такого роду справи», – переконаний чоловік.

У свою чергу представник громадської організації «Захист і розвиток» Євген Тимофій розповів, що юристи вже підготували апеляційну скаргу на це рішення.

«Суди не хочуть розглядати такі справи, вони бояться, що винесення інших рішень може бути чревате… Дані справи треба перенести в будь-який інший суд. Після того, як Луганський апеляційний суд розгляне нашу скаргу, ми підготуємо клопотання до Верховного суду про передачу справи на розгляд в інший суд», – додав він.