вівторок, 28 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прокуратура завершила розслідування катастрофи АН-26 на Харківщині

Новини , Право

Прокуратура завершила розслідування катастрофи АН-26 на Харківщині

views116

06.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил та Офісу Генерального прокурора завершила досудове розслідування катастрофи літака АН-26 поблизу м. Чугуїв Харківської області, яка сталася 25 вересня 2020 року. Внаслідок катастрофи загинуло 26 військовослужбовців.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України, колишнього командира військової частини А4104 і двох його заступників, колишнього керівника польотами на аеродромі «Чугуїв» та, на той час, виконувача обов’язків начальника Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба підозрюють у не забезпеченні безпеки польотів на ввірених їм напрямках, порушенні правил підготовки та проведення польотів, а також недбалому ставленні до військової служби.

 

«Досудовим розслідуванням встановлено, що військові службові особи допустили неналежну підготовку та затвердження документів щодо умов експлуатації повітряного судна з не передбаченим Керівництвом з льотної експлуатації зльотом з «конвеєра» та щодо порядку здійснення льотної підготовки курсантів. Також вони неналежно здійснювали контроль за рівнем підготовки пілотів-інструкторів та навчальним процесом і дотриманням заходів безпеки під час виконання навчальних польотів»,‒ повідомили у прес-службі.

 

Зазначається, що ці порушення мали системний характер і були допущені на стадії підготовки до польотів, оскільки на борту літака перебували особи, які взагалі не повинні там бути, на стадії здійснення польоту, який був дозволений із порушенням правил експлуатації літального апарату та правил здійснення польотів, а також на стадії, коли сталася кризова ситуація. Керівництвом польотів не було вжито достатніх адекватних заходів для уникнення авіакатастрофи.

Наразі підозрювані знайомляться із матеріалами кримінального провадження, яке налічує понад 60 томів. За результатами буде прийнято рішення про вручення обвинувальних актів підозрюваним та направлення їх до суду для розгляду по суті.