вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прокуратура розслідує нав’язування громадянства РФ дітям-сиротам у Криму

Політика

Прокуратура розслідує нав’язування громадянства РФ дітям-сиротам у Криму

views118

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прокуратура АР Крим та міста Севастополя розпочала кримінальне провадження щодо нав’язування державою-окупантом примусового громадянства РФ дітям-сиротам й дітям, що позбавлені батьківського піклування та залишились в окупованому Криму. Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені на підставі звернення ГО «Регіональний центр прав людини».

Про це повідомляє Прокуратура АР Крим та міста Севастополя.

Зазначається, що такі дії держави окупанта та її окупаційної адміністрації порушують норми міжнародного гуманітарного права, зокрема, абз. 2 ст. 50 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року.

«Нав’язування російського громадянства та примусова паспортизація в Криму – це складові системного тиску на громадян України. Держава-окупант та її окупаційна адміністрація фактично штучно створила умови, за яких без громадянства РФ неможливо реалізувати низку своїх прав. Ми неодноразово звертали увагу, що паспорти, видані на півострові, не мають жодної юридичної сили та можуть сприйматися лише як засіб для виживання в Криму на період окупації», ‒ розповіла  прес-секретар прокуратури АР Крим та міста Севастополя Катерина Діденко.

За її словами, цей злочин держави-окупанта набуває особливо цинічного сенсу по відношенню до однієї з найбільш незахищених категорій населення в Криму – дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Їм з  2014 року нав’язується виключно російське громадянство та російська «ідентичність», без права вибору. 

«Більше того, дітей усиновлюють як громадян РФ та переміщують їх з території окупованого півострова, що, окрім іншого, порушує ст.ст. 7, 8 Конвенції ООН про права дитини», ‒ зазначила Діденко.

Також прес-секретар повідомила, що прокуратура автономії здійснює процесуальне керівництво у низці кримінальних проваджень за фактами здійснення державою-окупантом пропаганди вступу дітей до армії РФ, незаконного переміщення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України. У рамках вказаного кейсу фіксується кожен факт порушення норм міжнародного гуманітарного права.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі