неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прокуратура повідомила про підозру у жорстокому поводженні з населенням співробітнику «МДБ ЛНР»

Події

Прокуратура повідомила про підозру у жорстокому поводженні з населенням співробітнику «МДБ ЛНР»

views65

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Луганська обласна прокуратура повідомила про підозру співробітнику так званого «міністерства державної безпеки ЛНР» у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, участі у діяльності не передбачених законом збройних формувань, жорстокому поводженні з цивільним населенням.

Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що у грудні 2015 року мешканець Луганська вступив до лав незаконих збройних формувань РФ. Займаючи посаду «старшого оперативного співробітника» так званого «МДБ ЛНР» підозрюваний здійснює оперативно-розшукову діяльність, спрямовану на збір інформації щодо місць дислокації та засобів безпеки адмінбудівель органів державної влади і правоохоронних органів України, а також іншої вагомої для «силової структури» інформації з метою перешкоджання відновленню територіальної цілісності України.

Також слідчі прокуратури встановили, що у січні 2020 року підозрюваний, перебуваючи на території КПВВ «Станиця Луганська» з боку тимчасово окупованої території , під час перевірки документів незаконно затримав громадянку України та примусово перевіз її до колишньої будівлі Управління СБУ у Луганській області. З метою отримання зізнання у співпраці з СБУ, жінку катували упродовж тижня, застосовуючи до неї психічне насильство, погрожували вбивством та розправою над рідними, завдавали фізичних страждань, тримали в кайданках й повязці на очах.

Ці дії прямо суперечать вимогам положень Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року та Додаткового протоколу до неї 1977 року, а також іншим нормам міжнародного гуманітарного права щодо заборони насильства над цивільними громадянами.

Наразі вирішується питання щодо звернення до суду з клопотанням про затримання підозрюваного та оголошення у розшук.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі