субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прокуратура підсилає свідків з помилковими алібі Антоненку – адвокат

Новини

Прокуратура підсилає свідків з помилковими алібі Антоненку – адвокат

views54

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Адвокат Станіслав Кулик, який захищає підозрюваного в справі Шеремета музиканта та волонтера Андрія Антоненка, заявив, що прокуратура підіслала свідка з помилковим алібі для його підзахисного.

Про це повідомляється на «24 каналі»

Зокрема вказується, що 13 грудня начебто «товариш» Андрія Антоненка Єрмілов заявив в телевізійному ефірі про те, що підозрюваний в день, коли вбили журналіста Павла Шеремета, перебував у нього вдома. Саме на це «алібі» вказує поліція, коли говорить про те, що свідки надають неправдиву інформацію, щоб виправдати Антоненка.

«Свідка з помилковим алібі для Антоненка підіслала прокуратура. Свідок на допиті 13 січня повідомив слідчим органам, що радився щодо надання інформації поліції з заступником Генерального прокурора Віктором Чумаком. А потім той же Чумак продовжив термін досудового розслідування ще на 4 місяці, коли інші відмовлялися продовжувати. Думаю, свідок не міг безпосередньо відверто говорити, що його підіслали прокуратура. Але ж не може бути аж такий збіг», – підкреслює адвокат Кулик.

Більш того, приводиться стенограма допиту, де є доказ слів адвоката. У ній зазначається, що Єрмілов перед дачею свідчень радився з Чумаком.

«Багато журналістів контактували і я так відмовлявся, поки я не проконсультувався з Віктором Чумаком, що мені робити, куди йти. Ну, він порадив йти до слідчого і давати (показання – ред.), але я вирішив, що треба це заявити. Щоб не було потім, що мовчав кілька днів, потім з’явився, щоб не було потім ніяких інцидентів», – говорив Єрмілов.

Заступник Генерального прокурора відмовився коментувати цю інформацію.

Саме ці неправдиві покази свідка зіграли певну роль в справі. Адвокат Кулик наголошує, що через це Віктор Чумак зміг продовжити термін досудового розслідування ще на чотири місяці.

«Які підстави для продовження? Нібито наявність ризиків, що Антоненко буде ховатися, впливати на свідків – шукати таких, як Єрмілов, знищувати докази та інше. Але не повинні бути докази того, що він не буде цього робити. Повинні бути докази того, що він буде це робити, але їх немає. До того ж Антоненко має міцні соціальні зв’язки, місце навчання, місце роботи (служби), власне житло і позитивну репутацію. Тому він не може все кинути і ховатися», – підкреслює адвокат.

Нагадаємо. 2 грудня 2019 року міністр МВC Арсен Аваков за участю президента Володимира Зеленського на брифінгу повідомили про підозру п’ятьох осіб: медсестри одного з парашутно-десантних батальйонів Яни Дугарь, лікарки й волонтерки Юлії Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інни Грищенко.

За версією слідства, організатором вбивства журналіста Павла Шеремета в 2016 році начебто був музикант і військовослужбовець Андрій Антоненко, а виконавцем – волонтер і дитячий медик Юлія Кузьменко.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що радий тому, що «справа Шеремета» нарешті зрушила з мертвої точки. І пообіцяв, що у разі недостатньої кількості доказів перед «ймовірними вбивцями» вибачаться.