понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прокуратура Києва дала відповідь на скасування арешту для Богатирьової

Політика , Право

Прокуратура Києва дала відповідь на скасування арешту для Богатирьової

views89

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прокуратура Києва запевнила, що здійснювала процесуальне керівництво у справі щодо розтрати ексвіцепрем`єр-міністром охорони здоров`я часів Віктора Януковича коштів МОЗ в інтересах фірми її сина без порушень законодавства. І додала, що розслідуванням наразі займається НАБУ.

Відповідний коментар прокуратура Києва надала «Українській правді».  

Таким чином прокуратура Києва відповіла на закиди Вищого антикорупційного суду щодо вчорашньої заяви про «грубі порушення норм КПК України у частині належного вручення повідомлення про підозру».

Крім того, звернула увагу, що першочергово з червня 2014 і до грудня 2019 вказаною справою займалась Генеральна прокуратура, яка у жовтні 2014 року оголосила Богатирьовій підозру. Вказується також що саме Генеральна прокуратура клопотала про арешт Богатирьової та отримала санкцію суду у 2015 році.

До того ж, слідчі судді першої інстанції та колегії суддів апеляційної інстанції неодноразово підтвердили законність і належність вручення підозри.

У прокуратурі наголосили, що у період з січня по квітень Вказано, що впродовж січня – квітня 20 року справою займалась Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Справа була зупинена у зв’язку із розшуком підозрюваної і вже у травні 2018 року доручена прокуратурі міста.

У серпні 2019 року, після повернення Богатирьової на територію України, на виконання ухвали Печерського районного суду Києва (від 2015 року), її затримали та доставили в суд.

«При цьому у прокуратурі наголошують, що їх співробітник вручив підозрюваній та її захиснику копію клопотання про арешт і копію повідомлення про підозру від 20.10.2014, раніше складену та вручену співробітниками ГПУ і яка за 5 років ухилення підозрюваної від слідства неодноразово безрезультативно ставилась під сумнів захисниками підозрюваної при розгляді численних клопотань прокуратури в судах», – йдеться в повідомленні.

При цьому вказується, що прокурори Києва не складали нове повідомлення про підозру Богатирьовій, оскільки для цього не вбачали підстав, а діючими нормами КПК повторне вручення підозри не передбачено.

Вказується, що 28 серпня 2019 року Печерський районний суд Києва арештував підозрювану Богатирьову на 60 діб із визначенням застави у розмірі 6 млн. грн., яку було внесено наступного ж дня.​ Після цього повноваження прокуратури у вищевказаній справі вичерпані.

«На теперішній час досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо. Вчора апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави екс-віцепрем’єр-міністру України – міністру охорони здоров’я Раїсі Богатирьовій. Причина – неправильно вручили повідомлення про підозру.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі