субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прокуратура Криму підозрює воєнкома Ялти у вербуванні кримчан до армії РФ

Новини , Російська агресія , Право

Прокуратура Криму підозрює воєнкома Ялти у вербуванні кримчан до армії РФ

views106

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

«Військовий комісар» Ялти підозрюється у примушенні жителів Криму до служби у російській армії. Таку інформацію надала пресслужба кримської прокуратури.

«7 листопада 2019 року, прокуратура АР Крим повідомила про підозру колишньому заступнику Ялтинського міського військового комісаріату в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.438 КК України», – повідомляє прес-служба прокуратури Криму.

У період з 2015 по 2019 роки окупаційна «влада» півострова призвала до проходження строкової служби близько 19 тисяч місцевих жителів, яких за даними прокуратури Криму, використовують для участі у військових діях за межами РФ.

За даними Міжнародної організації із захисту прав людини Human Rights Watch, близько 80% кримчан, яких призвали на строкову службу цієї весни, було відправлено на бази у Росії.

На цю ситуацію відреагували навіть у США, висловивши своє занепокоєння тим, що Росія приписує кримінальні справи тим особам, які ухиляються від служби в армії РФ.

Власний моніторинг щодо цієї справи провела й ООН, виявивши наступне: за 2017 рік до служби у військових силах Росії було призвано майже 4800 кримчан.

Українська влада вимагає припинити призов кримчан до російської армії, а кримська прокуратура наголошує – повідомляти про інциденти примусового залучення до служби в армії по телефону або електронній пошті.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі