середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Про затримання бойовиками «МДБ ЛНР» братів Борисових секретаріату омбудсмена не відомо

Політика

Про затримання бойовиками «МДБ ЛНР» братів Борисових секретаріату омбудсмена не відомо

views72

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

До апарату Уповноваженої з прав людини України Людмили Денісової не надходили звернення родичів Олександра та Ігоря Борисових по факту затримання братів бойовиками «МДБ ЛНР» у місті Кадїївка Луганської області.

Про це повідомив представник Уповноваженої ВРУ з прав людини В’ячеслав Петльований на запит порталу «Новости Донбасса».

«Відповідно до системи електронного документообігу Секретаріату Уповноваженої звернень в інтересах Борисових станом на 2 лютого не надходило», — заявив дипломат.

За даними Секретаріату Уповноваженої з прав людини, станом на сьогодні, в ОРДЛО незаконно утримують 226 цивільних осіб, 37 військових та чотирьох членів добровольчих батальйонів. З 267 полонених в ОРДЛО до омбудсмена із заявами звернулися родичі лише 125 громадян України (90 цивільних осіб та 35 військовослужбовців).

В апараті омбудсмена повідомили, що Людмила Денісова не входить в переговори з питань взаємного обміну полоненими. Також, нагадали про її зустріч 3 грудня з представницею угрупування «ДНР» Дариною Морозовою, котра бере участь у засіданнях гуманітарної підгрупи ТКГ. Зазначено, що наразі є технічні питання, які потребують уточнення, але в цілому сторони налаштовані на організацію цього процесу.

В той самий час, на питання про кількість українських громадян, що бойовики «ДНР» мають намір передати через приватну особу Віктора Медведчука, в Секретаріаті Уповноваженої не відповіли. Зауважили, що новини на цю тему Денісова опублікує на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що за даними правозахисників, братів Борисових затримали 6 січня. «МДБ ЛНР» шукає докази для звинувачення у шпіонажі на користь України. Адвокат затриманих двічі намагався зустрітися з Борисовими, але йому відмовляють, поки не скінчиться перевірка у 30 діб.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі