четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Про захист, забезпечення та умови робот медиків на прикладі «Швидкої» Харкова, де у людей обірвався терпець

Суспільство

Про захист, забезпечення та умови робот медиків на прикладі «Швидкої» Харкова, де у людей обірвався терпець

views87

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Поки влада розповідає про забезпечення, захист медиків і надбавки, називає їх «бійцями на лінії війни з коронавірусом» і звітує про виконання плану, окремі лікарні вирішують припинити мовчання та розповідають про ситуацію, як вона є.

Про те, що відбувається в одній зі «Швидких» Харкова розповів «Обозреватель».  

Так, з 2400 співробітників швидкої допомоги Харкова тільки 244 отримали обіцяні президентом надбавки в 300%. Решта не отримала взагалі нічого. Водії та медики швидких скаржаться, що їх змушували не ставити діагноз COVID-19, а писати… пневмонія.

Вранці 18 травня співробітники швидкої допомоги Харкова вийшли на акцію протесту попри те, що керівництво намагалося всіляко зам’яти ситуацію. Більш того, оголошений напередодні страйк назвало фейком.

«Нас обурило, що тільки кілька людей отримали обіцяні надбавки. З нашої підстанції – осіб п’ять, і все. Хоча ми всі возили пацієнтів із пневмоніями. Звідки ми знаємо, підтвердився у них потім COVID-19 чи ні? На цьому й зіграло наше керівництво», – зазначила одна з лікарок швидкої.

За словами волонтерки Наталії Попової, надбавки за роботу з коронавірусом стали останньою краплею обурення медпрацівників. Однак ситуація із захисними костюмами та взагалі роботою викликає не менш бурхливу реакцію тих, кому довелося безпосередньо з цим зіткнутися.

«Не тільки несправедливість в оцінці праці медиків вивела людей на вулицю. У харківської швидкої є унікальний протокол, згідно з яким захисний костюм може використовувати тільки одна особа з трьох членів бригади. Тобто коли вони приїжджають, щоб госпіталізувати пацієнта в лікарню, потрапляють у ковідну зону, то водій і медик мають сидіти в кабіні. Тільки один медик у захисному костюмі повинен вивантажити пацієнта й передати. В результаті другий співробітник без костюма змушений залізти в салон швидкої та допомогти вивантажити пацієнта та його речі. А так вони діють за протоколом», – розповідає вона.

Щодо використаних одноразових захисних костюмів, то їх перуть, а потім видають повторно.

«Захист покликаний не пропустити слину, кров хворого. Якщо ви бризнете на новий одноразовий костюм спреєм, то він вологу не пропустить. А бризніть на випрані – увесь струмінь вологи пройде», – пояснює різницю волонтерка.

За її словами, неможливо навіть встановити скільки насправді співробітників швидкої допомоги Харкова заразилися коронавірусом, тому що реальну статистику керівництво області або швидкої допомоги не озвучує. Наразі офіційно йдеться лише про одну жінку, яка вже звідти звільнилася, та заразила свого чоловіка.

Але й це не все. У швидкої Харкова існує проблема з ліками. Їх просто немає. А те, що є, виявляється простроченим. До того ж, бригаді видають всього шість шприців.

«Нас змушують використовувати протерміновані ліки. Перед тим як приїхала комісія, нам видали свіжі препарати, але попередили, що потім знову вернуть протерміновані. Так само нас змушують списувати деякі препарати, які, в принципі, непотрібні. Наприклад, вітаміни. Кому вони треба, якщо в людини інфаркт? А якщо в людини проблема з легенями, то цих шприців просто не вистачить. Уявіть, що до вас або ваших батьків приїде така бригада швидкої з протермінованими ліками та браком уколів?» – розповіла лікарка Марина Сидоренко.

Чиновники називають протест медиків фейком

Керівник Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Забашта пояснює, що таку виплату визначив Кабмін. Мовляв, спеціально створена комісія підрахувала, хто та скількох пацієнтів із підозрою на COVID-19 перевозив, а також у кого ці діагнози підтвердилися. І заплатили лише тим.

Він також переконує, що засобів захисту достатньо: в бригаді по два захисні костюми, маски, рукавички, щитки та окуляри.

Голова Харківської обласної адміністрації Олексій Кучер заявив, що насправді немає жодних проблем із виплатами медикам.

«Зараз уряд розглядає питання, щоб виплатити всім співробітникам швидкої надбавки».

Однак медики інших лікарень Харківської області, де перебувають хворі з коронавірусом, також дотепер не отримали надбавки.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі