п’ятниця, 09 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прикордонники Естонії готові до напливу українських біженців – МВС

Світлана Макарова


За кордоном , Суспільство

Прикордонники Естонії готові до напливу українських біженців – МВС

views371

06.10.2022

Подiлитися у соц.мережах

До Естонії через прикордонпункти Лухамаа та Койдула щодня в'їжджають близько 500-600 українських біженців. Однак країна готова до подальшого міграційного тиску.

Про це повідомляє національний мовник ERR.

Нещодавно представники силових структур Естонії відвідали прикордонний пункт Лухамаа, після чого констатували, що прикордонники готові приймати набагато більше біженців від війни. Також є готовність стримати масовий незаконний перетин кордону.

«Що стосується масового перетину кордону, незаконного, то Департамент поліції та прикордохорони разом з Кайтселійтом (Сили самооборони, – ред.) до цього підготовлені. Нещодавно також відбулися великі навчання. Крім того, було внесено необхідні поправки до закону, які дають змогу масово пропускати через кордон і тримати ситуацію під контролем. Вважаю, що ми готові до цього», – сказав міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс.

Зазначається, що на російській стороні можливості потрапити до Естонії очікують кілька тисяч українських біженців.

«Головне, що їм потрібно, це зігрітися, поїсти, отримати інформацію, як їхати далі, якщо вони не знають, де їхній автобус. І за потреби медичну допомогу», - зазначив глава МЗС.

Він також сказав, що не потрібно надсилати ковдри до прикордонних пунктів, більшість тих, хто прибуває, не хочуть залишатися в Естонії.

«Тих, хто хоче, автобусом довозять до Тарту, їх там приймають у центрі і ними займаються. Інші хочуть просто зігрітися та рушити далі до Європи», – пояснив Ляенеметс.

Наприкінці вересня й на початку жовтня на російських прикордонних пунктах з Естонією та Латвією зібралися величезні черги, здебільшого в них стоять українські біженці. Вони опинилися в росії після повномасштабного вторгнення в Україну й намагаються виїхати до країн Євросоюзу, але по кілька діб не можуть перетнути кордон: за словами очевидців, російська сторона перевіряє документи вкрай повільно.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі