вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент Зеленський відреагував на звільнення українців у Білорусі

За кордоном , Суспільство , Політика

Президент Зеленський відреагував на звільнення українців у Білорусі

views103

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна вміє захищати своїх громадян і завжди це робитиме.

Про це Зеленський написав у своєму Телеграм-каналі.

«Білорусь, зрозуміло, зараз сильно страждає. Шукає рішення та вихід з дуже непростої ситуації. Кожного дня трапляються ексцеси. Зокрема з нашими громадянами, які опинилися в цей непростий час у сусідній країні», – написав він.

І повідомив про звільнення українців «після наших наполегливих дій». Зокрема, Євгена Васильєва, Костянтина Рєуцького і Оксану Альошину.

«Наші правозахисники та журналісти були незаконно затримані ще 12 серпня. Сьогодні їх звільнили. Вони не порушували жодних законів Республіки Білорусь і перебували там виключно задля отримання достовірної інформації про події, що там відбуваються, та задля коментування їх у публічному медійному просторі. Відкрито, прозоро, професійно. Зараз вони в цілковитій безпеці», – йдеться в повідомленні.

Він також додав, що ведуться перемовини задля звільнення ще одного українця – Романа Шишка, який перебуває в ізоляторі міста Бреста. «Ми наполегливо хочемо, щоб повернули наших громадян додому».

«Україна вміє захищати своїх громадян і завжди це робитиме. Однак ми закликаємо наших білоруських колег категорично утриматися від незаконних затримань і насильства. Нам дійсно небайдуже. Ми справді переживаємо за все, що відбувається в Білорусі», – йдеться в повідомленні.

Зеленський додав, що Білорусь завжди була добрим другом і партнером України.

«Для нас важливо, щоб білоруси знайшли виключно мирний і демократичний вихід із суспільно-політичного конфлікту. Щоб Білорусь надалі розвивалася та була демократичною, економічно сильною й незалежною державою».

Нагадаємо. Білоруські силовики вночі 14 серпня відпустили затриманих українських волонтерів Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва. Українці вийшли на волю з Мінського СІЗО в Окрестіно

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі