понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент Зеленський підписав «земельний закон»

Економіка

Президент Зеленський підписав «земельний закон»

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.  

У повідомленні йдеться, що президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.

«Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців», – зазначив Володимир Зеленський.

У документі передбачено формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. Закон дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпорядження своєю власністю та створити прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.

Так, з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України, а з 1 січня 2024 року  і юридичні особи, власниками яких є українці. Купувати вони зможуть до 10 тисяч гектарів землі.

Водночас, заборонено продаж державних та комунальних земель.

Щодо питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, то має бути вирішеним на референдумі.

Крім того, що закон забезпечить повноцінну реалізацію права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення для громадян України, він сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі