четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент Зеленський не реалізував більшість обіцянок своєї кампанії – Комітет виборців України

Новини

Президент Зеленський не реалізував більшість обіцянок своєї кампанії – Комітет виборців України

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Більшість ідей та обіцянок, які лунали під час президентської гонки, не були втілені в законопроєкти. А деякі взагалі реалізовані навпаки, як, наприклад, відсутність «кумівства».

Про це повідомила пресслужба Комітету виборців України у Фейсбук. 

Експерти КВУ зробили аналіз всіх публічних заяв Зеленського, річної давнини. У тому числі, й найдетальніше на той час (січень 2019 року) інтерв’ю, яке він дав виданню «Українська Правда». Тоді, під час спілкування з журналістами, він був лише кандидатом в президенти і більшість людей хотіли почути від нього бачення ситуації та дізнатися про майбутні плани у разі, якщо він стане президентом.

Тоді Зеленський озвучив низку важливих позицій щодо його бачення з приводу закінчення російсько-української війни, кадрової внутрішньої політики та особливостей зовнішньої.

«Рік потому можна стверджувати, що значна частина озвучених ідей В. Зеленського так і не були реалізовані, а деякі з них – втілені в прямо протилежний спосіб», – заявили в комітеті.

І додали фактчекінг заяв тоді ще кандидата, а зараз діючого президента України Володимира Зеленського.

До роботи у владі «обов’язково будуть залучати професіоналів», а не знайомих.

Майже все коло президента є людьми, з якими він раніше вів бізнес, займався зйомками, тощо… Ціла низка знайомих та друзів Зеленського отримали високі державні посади, не маючи ніякого досвіду. Зокрема, співвласник «Студії Квартал-95» Іван Баканов – голова СБУ, сценарист «Студії Квартал-95» Юрій Костюк – заступник голови Офісу президента, Сергій Сивохо радник секретаря РНБО тощо.

«Я хочу, щоб перестали стріляти. Ось ці «домовленості», мені здається, вони не дуже складні, можна домовитися».

КВУ наголошує, що у Зеленського дійсно одним з пріоритетів стали активні спроби домогтися припинення обстрілів та розведення військ. Проте практична реалізація залишає бажати кращого, м’яко говорячи. Попри розведення військ, бойові дії де-факто продовжуються і кількість жертв постійно зростає, у тому числі й поряд з ділянками, де безпосередньо було розведено війська (достатньо лише згадати бій в районі Золотого).

Переформатування Мінських домовленостей

«У нас сьогодні є Мінські домовленості, які не дуже працюють. Я б хотів додати ще кілька країн, може трохи переформатувати. Може долучити ще країни – західні».

Зеленському не тільки не вдалося у складі учасників Мінського процесу, а й саме це питання вже фактично не підіймається командою президента в публічному просторі.

Корегування та розвиток Мінських угод

Поки що реалізація перебуває в процесі виконання. Після зустрічі в Нормандському форматі президент говорив, що буде ініціювати внесення змін до Мінських угод. Його підтримала тут канцлер Німеччини Ангела Меркель, заявив, що вони не є «скам’янілим документом». На цей час змін не відбулося.

«Ніхто не піде на повну амністію» бойовиків

Вже у грудні 2019 року Зеленський наголошує, що про амністію бойовиків все ж таки можна буде говорити, але після того, як на тимчасово окупованій території буде безпека. Хоча й додає, що амністія не повинна стосуватися всіх осіб, а має стосуватися лише «людей, в яких немає крові на руках». Це питання КМУ назвали послідовними діями президента Зеленського.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі