середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент ввів у дію рішення РНБО щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства

Політика

Президент ввів у дію рішення РНБО щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Глава держави підписав указ № 85/2021, яким ввів в дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства». Про це йдеться в повідомленні офіційного сайту Президента.

Рада національної безпеки і оборони в зазначеному документі доручила Уряду, СБУ та Центральної виборчої комісії протягом двох місяців проаналізувати українське законодавство з питань, пов’язаних з подвійним громадянством.

«Необхідно встановити наявність або відсутність правової визначеності заборони громадянам України, які мають громадянство (або підданство) іноземної держави, займати певні державні та політичні посади або виконувати функції держави або місцевого самоврядування», йдеться в рішенні РНБО.

За результатами аналізу Кабінет Міністрів протягом півроку повинен розробити і внести на розгляд Парламенту законопроекти, які передбачали б ряд заборон для українців, що мають, крім українського, іноземне громадянство, зокрема:

  • претендувати на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • займати керівні посади на стратегічних об’єктах державної власності;
  • мати допуск до державної таємниці;
  • бути членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборну агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах;
  • тощо.

Очікується, що на розгляд Верховної Ради буде представлений порядок підтвердження відмови і виходу з іноземного громадянства для українців, які претендують на зазначені позиції, а також порядок подання громадянами України декларацій про отримання іноземного громадянства або підданства. Для тих, хто представить невірні відомості про відсутність паспортів інших держав, повинна бути передбачена відповідальність.

«Також, згідно з рішенням РНБО, уряд повинен почати міждержавний діалог щодо укладення двосторонніх угод із зацікавленими державами, крім держави-агресора, спрямованих на врегулювання проблемних питань, пов’язаних з подвійним (множинним) громадянством,» – підкреслили в Офісі Президента.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі