неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент підписав закон про посилення відповідальності за повідомлення про псевдомінування

Політика

Президент підписав закон про посилення відповідальності за повідомлення про псевдомінування

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент Володимир Зеленський підписав Закон №1292-IX «Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеки громадян». В свою чергу Верховна Рада України ухвалила документ 2 березня поточного року.

Про це повідомили на офіційному сайті Глави держави.

Зазначається, що Закон покликаний суттєво зменшити кількість фейкових повідомлень про мінування об’єктів та забезпечити економію ресурсів органів державної влади, що залучені для перевірки неправдивої інформації.

За даними Нацполіції, у період із січня по березень 2020 року розпочато 213 кримінальних проваджень за фактом неправдивих повідомлень про мінування. Водночас за 2019 рік слідчі провели досудові розслідування близько 2 тисяч кримінальних правопорушень в яких неодноразово повідомлялось про мінування десятків об’єктів.

Також Закон запроваджує кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років, за дезінформацію про підготовку вибуху, підпалу або інших протиправних дій на стратегічно важливих державних об’єктах інфраструктури, які загрожують загибелі громадян чи іншими тяжкими наслідками.

Зокрема, документ встановлює додаткове покарання за дезінформацію у вигляді конфіскації майна за вчинення вказаного злочину.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі