понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент оголосив національний траур

Суспільство , Події

Президент оголосив національний траур

views37

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна втратила 26 своїх достойних синів.

Про це йдеться на офіційній сторінці президента Зеленського у Телеграм-каналі.

«Учора внаслідок страшної трагедії – падіння літака Ан-26 біля Чугуєва – Україна втратила 26 своїх достойних синів. 25 загинули на місці і один – від опіків, несумісних із життям, у лікарні. Ще один перебуває на лікуванні. Молимося за його якнайшвидше одужання», – йдеться в повідомленні.

Президент зазначив, що Україна втратила «молодих хлопців-курсантів і досвідчених військових, у яких попереду було все життя». Він додав, що дуже важко підібрати слова та «потрібні фрази, щоб втішити батьків, дружин і діточок загиблих воїнів».

«Уся країна сьогодні буде у скорботі разом з їхніми родинами. Я підписав указ про оголошення 26 вересня дня жалоби», – йдеться в повідомленні.

Зеленський наголосив, що держава має забезпечити лікування постраждалого курсанта й надати компенсації тим, хто втратив близьких.

І додав, що причини цієї авіакатастрофи мають бути оперативно з’ясовані, а розслідування – об’єктивним і неупередженим.

«У зв’язку з трагедією, що сталася внаслідок катастрофи військового літака Ан-26 під час планових навчальних польотів 25 вересня 2020 року поблизу м. Чугуєва Харківської області та призвела до загибелі військовослужбовців Повітряних сил Збройних сил України, з метою вшанування пам’яті загиблих постановляю: оголосити в Україні 26 вересня 2020 року днем жалоби», – йдеться в документі на сайті Офісу президента.

Згідно з указом, у день жалоби, 26 вересня, на всій території України має бути приспущений Державний прапор на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Також скасовуються усі розважально-концертні заходи. Вносяться зміни і до програм теле- й радіопередач.

Нагадаємо. Увечері 25 вересня на Харківщині при заході на посадку в аеропорту міста Чугуєва розбився літак Ан-26 Повітряних сил ЗСУ. На борту перебували 27 осіб: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил.