понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент наклав вето на законопроєкт про перевірку субсидіантів та отримувачів соціальної допомоги

Економіка , Новини , Право

Президент наклав вето на законопроєкт про перевірку субсидіантів та отримувачів соціальної допомоги

views108

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент України Володимир Зеленський ветував законопроєкт №1231 про верифікацію пенсій, пільг, субсидій, стипендій та різних видів соціальної допомоги. Документ глава держави направив назад в парламент. Наразі текст пропозицій Зеленського до закону відсутній.

Відповідно до законпроєкту, державним органам пропонували надати право перевіряти реальний матеріальний стан громадян, які оформили субсидію та інші соціальні виплати. Як раніше заявили у Мінфіні, цей закон передбачав адресну підтримку лише тих, хто її потребує, і таким чином в ході ретельних перевірок кожного отримувача допомоги від держави кількість субсидіантів планувалося істотно скоротити.

Зокрема, у одержувачів соціальних виплат планували перевіряти достовірність даних, які вони подають до державних органів для отримання виплат. Передбачалося, що таку перевірку відповідні служби повинні здійснювати як під час приймання документів для призначення соціальних виплат, так і в період отримання допомоги або після закінчення періоду отримання таких виплат.

Особисті дані, які законопроєктом пропонувалося перевіряти:

  • номер та серію паспорта, ІПН;
  • індивідуальний номер запису в ЄДДР;
  • дані про фактичне та зареєстроване місце проживання;
  • дані про кількість банківських рахунків та про кошти, які знаходяться на них;
  • відомості з усіх баз (чи є земельний пай, автомобіль тощо).

Під перевірку мали б потрапити пенсіонери, субсидіанти, студенти, матері-одиначки. Цей законопроєкт наголошував, що держава вивчатиме матеріальне становище тих громадян, що отримують:

  • пенсію, пільгу, субсидію, стипендію;
  • грошову виплату з державного бюджету;
  • грошову виплату з місцевого бюджету, Пенсійного фонду або Фонду соціального страхування.

Нагадаємо. 20 вересня Верховна Рада прийняла Законопроект №1231, згідно якого вводиться верифікація пенсій та інших виплат з державного бюджету – соціальних допомог, субсидій, стипендій та ін.

Конституційний суд України постановив, що Мінфін не має права здійснювати перевірку одержувачів державних соціальних виплат.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі