вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент на Донбасі обговорив роботу ТКГ: прискорення переговорів, режим тиші, поодинокі постріли та розведення сил

Російська агресія , Суспільство , ООС , Події , Політика

Президент на Донбасі обговорив роботу ТКГ: прискорення переговорів, режим тиші, поодинокі постріли та розведення сил

views51

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Під час робочої поїздки до Донецької області Президент України Володимир Зеленський на КПВВ «Майорське» провів нараду з питань роботи Тристоронньої контактної групи.

Про це йдеться на сайті Президента України.

На засіданні було обговорено виконання «нормандських домовленостей» та проблеми, які заважають виконанню цих домовленостей.

Беззаперечним успіхом назвали режим всеосяжного та сталого припинення вогню.

«Ми спостерігаємо мінімізацію втрат. На сьогодні режим тиші зберігається вже 62-й день. Хочу подякувати за витримку перш за все нашим військовим, подякувати командуванню ЗСУ та ООС, Головнокомандувачу – за правильний підхід до армії, до кожного офіцера, до кожного солдата. І за знайдене розуміння, щоб цей перший крок до миру на Донбасі був можливий», – сказав Президент України.

За словами представниці СММ ОБСЄ у Краматорську Едріни Мілфорд, місія фіксує менше порушень з 27 липня. При цьому заявляє, що за цей період зафіксовано лише одне поранення цивільної особи – у перший день його дії.

«За сім тижнів від початку запровадження додаткових заходів для сталого та всеосяжного режиму припинення вогню, з 27 липня до 16 вересня, було зафіксовано 1052 випадки порушень. Для порівняння, за п’ять тижнів до цього ми зафіксували 18027 порушень», – повідомила представниця ОБСЄ, додавши,

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що режим тиші триває, «попри поодинокі та неприцільні постріли».

Під час наради обговорили просування у питанні дзеркального розведення сил і засобів на чотирьох погоджених ділянках, а також у питанні розмінування території Донбасу.

Командувач ООС Сергій Кравченко повідомив про проведене розмінування на 12 ділянках, які були погоджені раніше.

«Розміновано об’єкти водо-, газозабезпечення, потрібних для населення. На стороні, контрольованій Україною, значно зменшилася кількість людей, які підриваються», – доповів він.

Було також обговорено питання можливого відкриття більшої кількості КПВВ на Донбасі.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак запропонував учасникам ТКГ зустрічатися частіше.

«Я хотів би попросити представників Тристоронньої контактної групи попри наближення зими почати працювати кожного тижня. Немає сенсу затягувати процес переговорів», – зазначив Андрій Єрмак і додав, що було б непогано, якби більше українських політиків відвідувало лінію розмежування та спілкувалося з військовими й мешканцями Донбасу.

У нараді взяли участь керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак, його заступник Роман Машовець, перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Руслан Демченко, Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак, міністр оборони Андрій Таран, начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко, директор Шостого територіального департаменту МЗС Андрій Плахотнюк, народний депутат, заступник глави делегації України в ТКГ Олександр Мережко, інші представники України в ТКГ, а також представники СММ ОБСЄ.