субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент: Мінімальна зарплата у 5 тисяч – крок у напрямку цивілізованого рівня життя

Економіка

Президент: Мінімальна зарплата у 5 тисяч – крок у напрямку цивілізованого рівня життя

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

З 1 вересня мінімальна зарплата становитиме 5 тисяч гривень, а впродовж 2021 року мають бути реалізовані наступні етапи підвищення. Бізнес повинен готуватися до неминучого підвищення рівня мінімальної зарплати в майбутньому. В Офісі Президента розповіли про плани боротьби з бідністю.

Відповідне повідомлення розміщено на сайті Офісу Президента.  

Зеленський заявив, що збільшення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн – це перший етап.

«Впевнений, що депутати проголосують законопроект, поданий від Президента України, за збільшення мінімальної заробітної плати до п’яти тисяч гривень. Потім другий етап цієї програми – збільшення з 2021 року до шести тисяч гривень. І впродовж 2021 року буде третя частина – ми збільшимо до шести з половиною тисяч гривень», – розповів Глава держави.

Президент додав, що таким чином мають зрости доходи працівників бюджетної сфери, чиї посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, яка прив’язана до мінімальної зарплати. І назвав це кроком до цивілізованого рівня життя в Україні.

«Це певні кроки у напрямку дійсно цивілізованого рівня життя в Україні. Карантин продовжується, але після серйозної паузи, коли понад два місяці не працювали ні підприємці, ні ФОПи, багато державних підприємств, зараз дуже важливо трішки підтримати людей», – зазначив Володимир Зеленський.

Зеленський звернувся до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням провести позачергове засідання парламенту 25 серпня. Також попросив нардепів підтримати законопроєкт щодо збільшення розміру мінімальної заробітної платні.

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин зауважив, що в першому півріччі 2020 року заощадження населення скоротилися майже на 6%. Він вважає, що підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень збільшить можливість заощаджень.

«Тому підвищення мінімальної заробітної плати навіть до озвученої величини є необхідним і доцільним у цей момент», – зазначив голова Ради НБУ.

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий зазначив, інфляція фактично з’їдає мізерні доходи громадян, і пропонує підвищити «мінімалку» до рівня не нижче 6,5 тис. грн. Це буде «боротьбою з бідністю».

«Президент, коли йшов на вибори, задекларував подолання бідності. Підвищення мінімальних заробітних плат дозволяє нам наближатися до лінії зменшення бідності та її подолання», – зауважив Григорій Осовий.

Також влада вважає, що таке підвищення сприятиме виведенню з тіні зарплат українців (коли офіційна зарплата – найнижчий дозволений законом оклад, а інша частина йде у конверті).

Крім того, у Зеленського вважають, що збільшення «мінімалки» до 5000 потягне за собою ріст середньої зарплати і це «сприятиме зменшенню відтоку людського капіталу за кордон».

Нагадаємо. Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд до Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до Державного бюджету на 2020 рік» щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн з 1 вересня поточного року.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі