п’ятниця, 12 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент Грузії в ООН вимагає повернення своїх територій від РФ

За кордоном , Новини

Президент Грузії в ООН вимагає повернення своїх територій від РФ

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Грузинська влада вважає своїм основним завданням повернути 20% власної території, яку окупувала Росія. Ще одним з пріоритетів є деескалація на штучному кордоні, а також примушення Росії дотримуватися своїх обіцянок.

Про це заявила президент Грузії Саломе Зурабішвілі під час виступу на Генасамблеї ООН, яка пройшла у Нью-Йорку.

«Наш найперший виклик і, відповідно, пріоритет – мир… деескалації на лінії окупації – наш найголовніший пріоритет», – заявила Зурабішвілі.

На межі окупаційної лінії немає грузинських військ, тому влада країни відмовляється вирішувати конфлікт за допомогою військової сили, але згодна на діалог з Москвою. Президент Грузії додала, що ситуація не може залишатися такою ж і вона вимагає рішучих дій щодо владнання конфлікту.

«Кожен форум або діалог, офіційний або неофіційний повинен бути використаний для того, щоб примусити Росію до обговорення чіткого виконання угоди про припинення вогню і дозволити місії ООН вести спостереження на всій території Грузії, як було домовлено», – додала вона.

За її словами, на окупованих територіях Абхазії та Цхінвалі неодноразово реєструвалися випадки порушення прав людини та інших свобод. Вона наголосила, що власна ідентичність абхазців знаходиться на межі зникнення і кількість представників цього народу меншає. Зурабішвілі нагадала світовим лідерам, що є дуже багато біженців, переселенців та інших людей, які не можуть повернутися до своєї домівки.

«Наша відповідь на трагедію війни і окупації була багатосторонньою, наша відповідь – зберегти мир і розвиток, і бути вірними нашим зобов’язанням, поважати букву домовленостей про припинення вогню від 2008 року», – підсумувала вона.