понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент США планує збільшити оборонні витрати та допомогу Україні

Наталя


За кордоном , Події

Президент США планує збільшити оборонні витрати та допомогу Україні

views91

28.03.2022

Подiлитися у соц.мережах

Президент Джо Байден оприлюднив бюджетну пропозицію США на 2023 фінансовий рік. Вона передбачає відчутне збільшення витрат на оборону, включно з посиленням ініціативи стримування РФ й допомоги Україні.

Повний документ доступний на офіційному сайті Білого дому.

В розділі щодо фінансування потреб на оборону наступного року пропонується витратити $813 мільярдів, що приблизно на 4% більше, ніж $782 мільярди, затверджених цього року. При цьому, вже на початковому рівні пропонується виділити Україні $682 мільйони для протидії Росії та підтримки її економічних інтересів.

Передбачається також виділення $6,9 млрд на Європейську ініціативу стримування та НАТО для протистояння російській агресії й підтримки України.

В офіційній заяві щодо бюджетної пропозиції президент Байден зауважив, що його документ визначає "одну з найбільших інвестицій" у сферу оборони в історії США.

Він підкреслив, що бюджетна пропозиція передбачає "рішуче реагування на агресію путіна проти України з підтримкою Сполученими Штатами економічних, гуманітарних потреб України, а також потреб у сфері безпеки".

Президент США традиційно в березні формує пропозицію щодо бюджетних витрат на кожний рік і надсилає її до Конгресу США. Після цього документ упродовж тривалого періоду обговорюється, допрацьовується та ухвалюється законодавцями в обох палатах. Фінансовий рік у США щороку починається 1 жовтня й триває до 31 вересня наступного року. Однак, якщо новий бюджет до цього моменту не прийнятий, Конгрес ухвалює резолюції, які дозволяють виділяти фінансування за обсягами минулорічного федерального бюджету.