субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент Румунії закликав східні країни НАТО спільно стримувати агресію Росії

Cіпратов Роман


За кордоном , Новини

Президент Румунії закликав східні країни НАТО спільно стримувати агресію Росії

views113

11.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

На саміті глав держав «Бухарестської дев'ятки» президент Румунії Клаус Йоганніс закликав партнерів у Північноатлантичному Альянсі консолідувати зусилля для стримування Російської Федерації.


Про це повідомляє Укрінформ.

 

Як зазначає видання, у саміті «Бухарестської дев'ятки» беруть участь президент США Джо Байден та генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. На саміті акцентовано увагу на агресивні дії Росії, які викликають стурбованість у НАТО.

 

«Як союзники на сході НАТО ми повинні консолідувати зусилля щодо відлякування й захисту Альянсу. Останнім часом ми були свідками розбудови Росією військового потенціалу у нашому близькому сусідстві акваторії Чорного моря, в Україні і навколо неї що викликає наше занепокоєння», заявив у вступному слові Клаус Йоганніс.

 

За словами румунського лідера, крім загроз з боку Росії, у рамках саміту глави держав мають звернути увагу на процес рефлексії НАТО-2030 (NATO Reflection process 2030), а також на підготовку нової стратегічної концепції Альянсу.


Нагадаємо, «Бухарестська дев'ятка» утворена у 2015 році за ініціативою Румунії та Польщі. До її складу входять Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина, Словаччина, Чехія та Болгарія. Одним з питань, яке обговорюватиметься на саміті, буде безпекова ситуація в Україні та її євроатлантичне майбутнє, повідомляє видання.

Коментарi (0)