
Презентація книги: «Слов’янськ. Початок війни», білборд Штепи та пікет на підтримку Андрія Антоненка (фото, відео)
64
06.04.2021
У Слов’янську на Соборній площі відбулася презентація книги Артема Шевченка, колишнього журналіста, а нині Директора Департаменту комунікацій у МВС України. Події книги «Слов’янськ. Початок війни» охоплюють період з 12 квітня по 5 червня 2014 року. У книзі описані події не тільки боїв за Слов’янськ, але й військова операція зі звільнення Лимана та Миколаївки.

«Це, безумовно, не художня література. Це документальне дослідження того, що було в місті з 12 квітня, коли воно було захоплено загоном російських бойовиків, і закінчуючи 5 липня 2014 року, коли воно було звільнено. Я збирався з думками дуже довго, потім доволі довго збирав інтерв’ю героїв цих подій. Вдалося записати інтерв’ю з усіма військово-політичними керівниками країни. Вони розповідають, як тяжко було тоді», – розповідає автор.
У книзі є інтерв’ю колишнього президента Порошенка, інтерв’ю міністра МВС Авакова, є спогади Турчинова, Муженка, Полторака, Алерова. Крім того, у книзі є спогади людей, які брали участь у боях за звільнення півночі Донеччини.
В книзі багато світлин, які надані, професійними фотографами, а також фото, зроблені учасниками бойових дій.
«Всі бойові епізоди битви за Слов’янськ є у книзі. Я концентрувався на військовій компоненті», – підкреслив Артем Шевченко.
На фасаді будівлі, який виходить на Соборну площу, висить передвиборчий білборд Нелі Штепи, яка обвинувачується у двох тяжких статтях по подіях 2014 року, а судовий розгляд йде вже майже шість років.

На питання Артему Шевченку: чи не відчуває він якогось дискомфорту від цього, він відповів:
«Рано чи пізно, справедливість буде встановлено. Судові процеси йдуть напевно тяжко, вони йдуть не так швидко, як хотілося. Але таким є судовий процес і є демократична країна».

Автор книги розповів про свої відчуття щодо перших днів після захоплення Слов’янська:
«Я згадую себе і свої відчуття, коли побачив колону з захопленою бронетехнікою 25 бригади (16 квітня ця техніка була захоплена у Краматорську). В мене був розпач. Це був час розпачу, це був час, коли всі збиралися спочатку з думками, потім з духом, а потім з силами. Знадобився час всім, щоб опанувати себе і вийти з заціпеніння і почати спротив ворогу і бити ворога». Артем Шевченко додає, що на першому етапі за словами міністра оборони Полторака: «у всіх були різні частоти, всі працювали за різною програмою, не було єдиного задуму. Ми вчилися тоді».
Мешканець Слов’янська Віктор розповів про свої відчуття щодо зображення Штепи поруч з площею, де проходив захід:
«Коли поглянув на задній фон, на якому написано, не скажу що… Особи, які були 12 квітня он там (показує в напрямку міськвідділу поліції – ред.) і кричали: «Це наші донбаські хлопчики», відразу в мене у серці все перевернулося. Нема Слов’янська. І від цього на душі дуже тяжко».

Насправді, таке «сусідство» викликало обурення у багатьох мешканців міста, які були на презентації книги.
Тим більше, що під час презентації відбувався пікет з плакатом на підтримку Андрія Антоненка, який вже тривалий час знаходиться у СІЗО і якого звинувачують у вбивстві Павла Шеремета.

Нелі Штепі, яка обвинувачується по тяжким статтям, суд вже понад два роки не може обрати запобіжний захід…