субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Презентація звітів щодо тортур в так званих «ЛДНР» відбулася у столиці

Андрій Вишнівський


Суспільство

Презентація звітів щодо тортур в так званих «ЛДНР» відбулася у столиці

views174

29.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Презентацію було проведено групою Сприяння Розбудові Інтермаріуму разом з Військовим Братерством Нескорених.

Про це повідомляють кореспонденти медіагрупи «Патріот Донбасу».

Зазначено, що матеріали підготувала європарламентар Анна Фотига та віцеспікер польського сейму Малгожата Гошевська.

Останньою був підготовлений перший звіт «Russian war crimes in Eastern Ukraine in 2014». Також цей документ переданий в Міжнародний Кримінальний Суд. Крім того, такий крок допоміг осіб, які причетні до воєнних злочинів на Донбасі та Криму, внести до санкційного списку Євросоюзу.

Другий звіт вже представили у Європейському парламенті. Його назва «Ізоляція. Голоси з підвалу».

Один та інший документи є дуже важливими. В Гаазі вони також високо оцінені.

Учасниками заходу були колишні полонені, ветерани війни на Донбасі, які знають про російські воєнні злочини не просто зі слів, а з власного досвіду.

Наприклад, український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, письменник і громадський діяч Ігор Козловський, який перебував у полоні бойовиків так званої «ДНР» майже 2 роки, висловив своє бачення того, що Росія робить на Донбасі.

«Системні репресії на окупованих територіях українського Донбасу. Я наполягаю саме на системні репресії, бо це дійсно система. Російська Федерація використовує окуповані території України для такого глобального експерименту по створенню тоталітарної системи», – сказав він.

Про жахіття у ворожих катівнях розказала дружина полоненого Валерія Матюшенка Тетяна, чоловік якої знаходиться в неволі з 2017 року.

«Чоловік піддавався тортурам електричним током. В нього зламані ребра. Був такий стан, що він лежачи не дихав і мав сидіти аби не задихнутися. Якщо говорити про тортури, то мій чоловік вижив за рахунок молитви рідних», – наголосила вона.

Крім того, Тетяна розповіла про вимагання з рідних полонених грошей. З барака, де знаходяться політичні, має бути зібрана певна сума, яку жінка не назвала. Якщо ж людина кошти не здає, то вона буде кинута до карцеру.

Коментарi (1)

Спрытко (2 місяці тому)

Коментарiй було видалено по причині : "російська пропаганда"