середа, 21 квітня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прессекретар Почаївської Лаври розповідав каналу «Шарій.Net», як ЗСУ «обстрілюють біженців на Донбасі»

Політика , Суспільство

Прессекретар Почаївської Лаври розповідав каналу «Шарій.Net», як ЗСУ «обстрілюють біженців на Донбасі»

views5

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Священники УПЦ МП продовжують співпрацювати з представниками проросійського блогера, проти якого нещодавно було відкрите кримінальне провадження за сепаратизм. І це після того, як син проректора Почаївської семінарії особисто агітував за «Партію Шарія»

Про це інформує «За Збручем».

Інтерв’ю кореспондентам «Шарій.Net» давали священик УПЦ МП зі Збаражчини о. Віталій Гурєв, від якого раніше втекли дві парафії, та прессекретар Почаївської Лаври єромонах Гавриїл.

Священники вчергове розповіли про те, як селяни нібито захоплюють ними ж збудовані храми. При цьому намагались відхреститись від політики та проросійської агітації.

Як зазначає видання, вони дарма сподівались, що обійдеться «без політики та агітації, оскільки саме Почаївська міська рада стала єдиною на Тернопільщині, куди потрапили депутати від проросійських партій «ОПЗЖ» та «Наш край». Крім того, Тернопільське видання вказує, що «Почаївська Лавра завдяки діям своїх насельників вже давно забронювала за собою статус форпосту «руского міра» на Західній Україні».

Також зазначається, що під час інтерв’ю були питання про війну на Донбасі, яку найчастіше критикують саме представники УПЦ МП.

«Прессекретар Почаївської Лаври єромонах Гавриїл, порушивши таємницю сповіді, розповів історію про українського військового, душевний спокій якого підкосили жахіття російсько-української війни. Священик погодився з безпідставними припущеннями журналіста проросійського видання про те, що причиною психологічного стану військовослужбовця могли бути обстріли мирного населення Донбасу. Про вину Росії у війні на Сході представник Лаври не обмовився жодним словом».

Єром. Гавриїл розповів, що до нього нібито приходять ветерани, які «відчувають себе винними за те, що виконували накази».

«Буває приходять хлопці, які воювали на сході (Сході України — прим.ред.). Хлопець один ось стояв і видно було, що він не може підійти. І вже служба закінчилась, вже всі люди посповідались, а він стояв і дивився. Ми його підізвали і він підійшов. Виявилось, що він артилеристом на Сході служив рік цілий. Ну, зрозуміло, давали йому координати і він стріляв із пушки своєї… Пройшов рік після того, як він додому повернувся і він приїхав в Лавру… Він каже священику: «Батюшка, я цілий рік жив з думкою, як себе вбити»… Він відчував на душі якийсь тягар, ніби він у цих злочинах винен, що ці накази виконував», – сказав він.

І уточнив, що «він стріляв по координатах. А за цими ж координатами там хтось був. Так? Хтось був на цих координатах?».

«Біженці могли бути (на координатах – ред.) Ймовірно він потім дізнававсь куди все-таки долітали ці снаряди з гаубиць їхніх. І ось він жив з цією думкою і кожен день думав як себе вбити», – заявив священник.

Коментарi (0)