четвер, 28 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прем’єр Косово виклав докази причетності проросійських сил до блокування доріг на кордоні з Сербією (фото)

Олександр Слов'янець


За кордоном

Прем’єр Косово виклав докази причетності проросійських сил до блокування доріг на кордоні з Сербією (фото)

views509

26.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Між Косовом і Сербією різко зросла напруженість, оскільки Приштина (столиця Косово) розгорнула додаткові сили на кордоні у зв'язку з виконанням вимоги про зняття сербських номерних знаків з автомобілів, що в'їжджають до Косова.

Прем'єр-міністр Косово Альбін Курті опублікував на своїй сторінці Фейсбук докази того, що проросійські екстремісти з Сербії та Чорногорії  підтримують блокування переходів пунктів пропуску між центральною Сербією та Косово.

«Особи причетні до злочинної діяльності та з екстремістськими поглядами беруть участь у блокадах автомобільних доріг, що ведуть до прикордонних переходів Яриньє та Брняк», – повідомив Альбін Курті.

Прем'єр Косово пише про  Владислава Дайковича, який є громадянином Чорногорії та має громадянство Сербії. Дайкович в’їхав до Косова 22 вересня  через прикордонний перехід у Яриньє та приєднався до тих хто блокує переходи.

Владислав Дайкович – один з лідерів проросійської партії «Справжня Чорногорія», яка наразі входить до правлячої в Чорногорії коаліції. Він, як стверджує  прем'єр Косово, має контакти з сербськими пропагандистами, зокрема, з автором пропагандистських фільмів Борисом Малагурським. Останній співпрацює з російським пропагандистським каналом Russia Today, головний редактор якого Маргарита Симоньян може потрапити під санкції США.

Дайкович також є членом імперського руху Росії. Ця організація визнана терористичною урядом США (квітень 2020 року), Канади (лютий 2021 року).  На фото Дайкович з прапором російської терористичної організації «Російський імперський рух» (крайній праворуч). 

    

Друга людина про яку пише Курті  – це  Ігор Браунович, генеральний директор Srbijašume («Србія шуме»). Про участь Брауновича у акції пише його заступник Братислав Дикич.  Дикич – генерал у відставці, екскерівник сербської жандармерії.  Він був засуджений судом першої інстанції в Подгориці за організацію спроби державного перевороту у Чорногорії в 2016 році. Тоді слідство та спецслужби Чорногорії встановили, що за спробою держперевороту стояли агенти російських  спецслужб. 

Що відбувається на кордоні Сербії та Косово і до чого тут номерні знаки?

20 вересня поліція Косово почали знімати сербські номерні знаки транспортних засобів з маркуванням півночі Косова. Вони будуть конфісковані. Водії мають отримати тимчасові номери.

Уряд Косово ввів заходи взаємності, які стосуються автомобілів мешканців Косово із сербськими номерами KS. Відтепер таким транспортним засобам надають тимчасові номерні знаки при в’їзді в Косово, як це робить Сербія з номерами RKS. Жодному транспортному засобу в Косово не дозволять мати номерні знаки KS. Власникам автомобілів доведеться замінити їх на номерні знаки RKS. Автомобілі з номерами центральної Сербії повинні будуть пройти реєстрацію та страхові збори.

Серби з півночі Косово у відповідь на цю ініціативу уряду перекрили дорогу до пунктів пропуску.

На 2-х заблокованих переходах присутні косовські спецпризначенці з підрозділу ROSA, ситуацію контролюють співробітники правоохоронної місії ЄС EULEX.

Армія Сербії приведена з 23 вересня у стан підвищеної бойової готовності. На кордон з Косово стягується важка бронетехніка. У повітрі літають гвинтокрили.

 

Прем'єр-міністр Косово Альбін Курті закликав громадян Сербії, які зібралися біля прикордонних переходів Яриньє та Брняк зняти блокаду. Крім того, прем’єр заявив, що готовий до зустрічі з президентом Сербії Александаром Вучичем. В уряді Косово заявляють, що готові поміняти ситуацію з номерними знаками, якщо Сербія піде на аналогічний крок.

У відповідь на це президент Сербії Вучич заявив, що для того, щоб почати переговори, ситуація повинна повернутися до стану, який був до 20 вересня.  

Коментарi (0)