четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прем’єр-міністр назвав дату запровадження ринку землі в Україні

Новини , Суспільство

Прем’єр-міністр назвав дату запровадження ринку землі в Україні

views104

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі запустять 1 жовтня 2020 року. Раніше ринок землі планувалось запустити у липні 2020.

Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив на конференції «Земля як фактор розвитку українського села», повідомляє «УНІАН».

Наразі здійснюється об’ємна підготовча робота з метою його безпечного запуску. Попередньо планувалося зняти мораторій на продаж землі вже у липні, але від цього задуму в уряді вирішили відмовитися.

«Та модель, яку ми пропонуємо, передбачає відкриття ринку землі з 1 жовтня 2020 року», — підсумував високопосадовець.

У світі майже не залишилося країн, що не мають ринку землі. На думку експертів, створення можливості вільно торгувати сільськогосподарською землею значно посилить темп економічного розвитку держави, а Європейський суд з прав людини взагалі назвав мораторій таким, що порушує права людини на приватну власність.

Однак через низку труднощів та побоювань в Україні досі не створено земельного ринку. Фактично земельна реформа впроваджується протягом всього періоду незалежності України, що за тривалістю є рекордною (наприклад, земельна реформа в Мексиці тривала 23 роки). Наразі діє мораторій на продаж землі, що блокує 96% потенційного обсягу ринку.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі