вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Представники ОРДО закликають провести обмін, але вимагають повного очищення

Новини , Російська агресія , Новини окупації

Представники ОРДО закликають провести обмін, але вимагають повного очищення

views91

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Після зустрічі гуманітарної підгрупи, що проходила сьогодні, 27 листопада, в Мінську, представники так званої «ДНР» виступили із заявою про те, щоб обмін пройшов максимально скоро і був «значним».

З такою заявою виступила «омбудсмен ДНР» Дар’я Морозова. І додала, що Україна має виконати їхні умови щодо повного припинення кримінального переслідування, лише тоді обмін стане можливим.

Морозова нагадала і про новорічні свята, мовляв, полонені хочуть бути вдома з близькими. Тобто, таким чином вона показала, що їхня сторона давно готова, чекає, але рішення за Україною.

«Я закликаю українську сторону в найкоротші терміни вжити всіх можливих заходів, для того щоб провести значний обмін полоненими найближчим часом. Ми повинні дати людям можливість зустріти новорічні свята разом зі своїми рідними та близькими».

Вона повідомила, що під час зустрічі була досягнута домовленість про обмін інформацією за погодженням списку утримуваних осіб для можливого їх внесення в список на обмін. Але показала невдоволення позицією Києва в інших питаннях. А саме – очищення на законодавчому рівні та зняття будь-яких переслідувань. Те, що Україна не узгодила – це «контрпродуктивна» позиція, додала вона.

Нагадаємо. У спонсора даного угрупування зовсім інший підхід до обміну та звільнення полонених. Українські моряків, яких Російська Федерація незаконно затримала, утримувала та була зобов’язана відпустити, згідно з рішенням міжнародного трибуналу, а віддала лише у рамках обміну полоненими, російська влада та правоохоронні органи досі вважають підсудними. Проти них досі не закрите кримінальне провадження. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі