вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Представник України в ТКГ назвав умови, виконання яких може допомогти звільнити Донбас

Політика

Представник України в ТКГ назвав умови, виконання яких може допомогти звільнити Донбас

views75

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сергій Гармаш вважає, що в нас могли б бути шанси на повернення окупованих територій, однак для цього повинен скластися так званий пазл з кількох складових.

Про це він повідомив у підсумках 2020 року для «Телеграфу».

Однією з перших таких умов називається економічне зростання в України. За словами Гармаша у цьому питанні в нас помітний мінус, а для того, щоб сталися зміни має статися відхід від олігархічних систем економіки.

«Потрібно працювати в цьому напрямку, щоб наблизити перемогу на Донбасі», – повідомив він.

Другою за важливістю частиною даного пазлу є економічний спад у самій Російській Федерації. На сьогодні його можна помітити, однак агресор не зовсім знекровлений.

Наступний крок полягає у посиленні позицій Збройних сил України. Тут український представник в ТКГ бачить чималий плюс через зміни  технічного плану. Мова йде про контракти з багатьма країнами для постачання катерів, безпілотників, зведення військових баз, допомогу США. Однак мінус помітний в мотивації.

Ще однією важливою складовою має стати консолідація українського суспільства. А тут, як вважає Гармаш в України дуже помітний мінус, який формується переважно ЗМІ.

«Ми програємо інформаційну війну, яка ведеться на нашій же території представниками українського же політикуму. На телеканалах Медведчука, Порошенка, інших олігархів відбувається постійне нагнітання негативу. Там не просто «мочать» Зеленського, там розколюють суспільство. Так що щодо консолідації – у нас великий мінус. Про що говорити, якщо більше 20% вважають те, що відбувається, внутрішнім конфліктом, а не війною з РФ? При таких розкладах звільнення територій суб’єктним шляхом – неможливе, –  підкреслює український переговорник.

Зрештою, п’ятий пазл, з яким теж помітні проблеми полягає у дієвій підтримці закордонних партнерів.  

«Підтримка є. Але не на тому рівні, який дозволив би нам стати досить сильними для звільнення своїх територій. Німеччина і Франція підтримують нас в дипломатичних шляхах вирішення питання. Але в суб’єктному вирішенні конфлікту з боку України вони не зацікавлені. Те ж можна сказати про США і Туреччину. Їх, схоже, влаштовує ослаблення і Росії, і України за рахунок ситуації на Донбасі», – пояснив Гармаш.

Як зазначає представник України в Тристоронній контактній групі, отримати потрібну картину, а з нею і повернути території на наших умовах у короткі строки виглядає не реалістично.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі