вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Правозахисники з «ДНР» створили терористичні організації, що допомагали окупантам в дискредитації ЗСУ

Новини , Новини окупації , Політика

Правозахисники з «ДНР» створили терористичні організації, що допомагали окупантам в дискредитації ЗСУ

views112

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос на брифінгу 21 серпня повідомив, що Генеральна прокуратура України оголосила про підозру у створенні терористичних організацій чотирьом особам з «ДНР»: «міністру закордонних справ ДНР», «уповноваженому з прав людини», голові та члену «Громадської організації «Справедливий захист».

Слідство вважає, що вказаними особами було створено терористичні організації – «Спеціальна комісія з фіксації та збору доказів військових злочинів української влади на Донбасі» та «Громадська організація «Справедливий захист». Ці, так звані, правозахисні товариства мали на меті дискредитацію діяльності української армії через проведення розслідувань військових злочинів, випадків геноциду, злочинів проти людяності, які нібито вчиняли українські військові та держава Україна.

Жителів окупованих територій, що постраждали внаслідок бойових дій та обстрілів з боку терористів, під тиском змушували писати позовні заяви та свідчення, в яких винуватцями загибелі родичів, поранень або отримання матеріальних збитків, вимагали називати українських військових, що буцімто ведуть обстріли мирного населення.

Таким чином, за період 2018-2019 років було підготовлено 1539 позовів, які очільники терористичних організацій направили до Міжнародного кримінального суду (МКС) та Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Відповідачем у позовах зазначено державу Україна.

Військовий прокурор наголосив, що підписанти позовів не визнають свого авторства, натомість стверджують, що не мають жодної інформації чи даних про обстріли ЗСУ цивільного населення.

Прокуратура підозрює, що до організації даного злочину причетний Слідчий комітет РФ. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі