понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Правозахисники Human Rights Watch оприлюднили звіт щодо незаконного призиву до армії та залучення дітей до військової пропаганди в анексованому Криму

Новини , Новини окупації

Правозахисники Human Rights Watch оприлюднили звіт щодо незаконного призиву до армії та залучення дітей до військової пропаганди в анексованому Криму

views55

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch опублікувала звіт, в якому зібрані факти переслідування кримчан за відмову від служби в російській армії, а також дані про кількість призовників з початку окупації півострова.

«Відповідно до IV Женевською конвенцією держава-окупант не може примушувати жителів окупованій території служити в її збройних або допоміжних силах. Конвенція також прямо забороняє будь-які «тиск або пропаганду, спрямовані на забезпечення добровільного призову». Ці заборони є абсолютними, і їх порушення є серйозним порушенням конвенцій », – йдеться в звіті організації.

Human Rights Watch, за даними Кримської правозахисної групи, вказує у звіті про задокументовані 76 обвинувальних вироків за період з 2015 року по 8 жовтня 2019 включно. Крім того відомо про два випадки, які знаходяться на момент звіту на розгляді кримських «судів», і про один випадок, по якому триває слідство.

«Експерт КПГ Олександр Сєдов підтвердив, що реальна кількість справ і обвинувальних вироків, ймовірно, більше, оскільки багато вироки не публікуються. Сєдов також сказав, що з 2015 року число кримінальних вироків за ухилення від призову в Криму неухильно зростає, причому від 20 до 30 вироків виноситься в результаті кожної призовної кампанії», – повідомляє Human Rights Watch.

Міжнародна організація надає інформацію, де вказано, що з 2016 року російська влада анексованого півострова відправляє призовників з Криму служити на військові бази, які розташовані на території Росії. Майже 85% чоловіків, яких призвали на військову службу навесні 2019 року, були відправлені саме на бази РФ.

«Російська влада також проводить широку рекламну кампанію за призовом в Севастополі, Сімферополі та інших містах Криму, а ще постійно ведуть військову пропаганду для школярів в Криму», – сказано в доповіді.