четвер, 01 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Правозахисники розповіли, яким чином виїхати з окупованої Луганщини через нові обмеження

Андрій Кущенко


Право

Правозахисники розповіли, яким чином виїхати з окупованої Луганщини через нові обмеження

views589

18.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Порядок перетину лінії розмежування з боку ОРЛО став подібним до того, що давно діє в Донецькій області, коли людина повинна мати прописку на підконтрольній Україні території.

Про це повідомляє пресслужба благодійного фонду «Право на захист»

Зазначено, що у разі відсутності прописки так звана «робоча група» має затвердити дозвіл на виїзд.

«Від понеділка процес перетину лінії розмежування через КПВВ «Станиця Луганська» суттєво ускладнився. Настільки, що кількість людей, які перетнули лінію розмежування станом на вівторок, 12 жовтня, вже зменшилася у 10 разів з 991 особи тижнем раніше до 109. Все це сталося через зміну в односторонньому порядку незаконними збройними формуваннями в Луганській області правил перетину лінії розмежування», повідомляють правозахисники.

Підставами для перетину лінії розмежування може стати поховання родичів, проходження навчання, реабілітація чи лікування, догляд за родичами.

«Робоча група», за наявною інформацією, погоджує виїзд близько трьох днів. А от щоб без перешкод потрапити на окуповану територію, особи мають повертатися додому і мати прописку.

Тим, хто має зареєстроване місце проживання в ОРЛО та наразі перебуває на підконтрольній українській владі території, правозахисники радять утриматися від перетину лінії розмежування.

«Наполегливо радимо утриматися від перетину лінії розмежування, адже після цього існує ризик втратити будь-яку можливість виїхати звідти», наголосили в організації.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі