субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Правозахисники розповіли, як отримати дублікат застарілого диплома про освіту, виданого у Донецьку та Луганську

Наталя


Юрист , Переселенці

Правозахисники розповіли, як отримати дублікат застарілого диплома про освіту, виданого у Донецьку та Луганську

views312

07.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Дублікат будь-якого документа про освіту (вищу, середню), виданого до початку окупації навчальними закладами в населених пунктах, які нині знаходяться на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, можна отримати на підконтрольній Україні території.

Про це повідомив головний спеціаліст Правобережного київського бюро правової допомоги, юрист Василь Романюк, передає «Дом».

За його словами, в Україні існує Єдина державна електронна база з питань освіти, де зберігається інформація про всіх, хто закінчив навчання після 2000 року.

«Щоб перевірити себе, можна зайти на електронний сайт реєстру, ввести серію та номер відповідного документа, який підтверджує вищу освіту, ПІБ випускника. Таким чином ви встановите факт наявності диплома в реєстрі», каже Романюк.

Згідно з інформацією, наступним кроком є звернення із заявою про видачу дубліката до вишу або іншого навчального закладу, якщо він був переміщений з тимчасово окупованої на підконтрольну українській владі територію. Якщо ж виш не був переміщений, з такою заявою необхідно звертатися безпосередньо до Міністерства освіти і науки України.

Юрист наголосив, що у разі неотримання відповіді від міністерства, можна повідомити представнику уповноваженого із захисту прав людини. Закон України про звернення громадян єдиний для всіх. Він працює зокрема для міністерства. Будь-яке звернення, окрім анонімних, не має залишитися без відповіді. Ненадання відповіді тягне за собою адміністративну відповідальність.

Також правозахисник зазначив, що якщо необхідний документ про освіту був отриманий раніше 2000 року, процедура буде дещо складнішою.

Один із варіантів звернутися безпосередньо до навчального закладу — якщо він був переміщений на підконтрольну територію та якщо всі архівні дані там зберігаються.

Повідомляється, що у разі відсутності збережених архівних даних, факт отримання вищої освіти необхідно встановлювати у суді. Головне — потрібно надати суду якомога більше документів (записи у трудовій книжці, копії документа про освіту), які підтверджують факт вашого навчання.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі