субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Православна церква Греції визнала автокефалію ПЦУ (документ)

Новини , Суспільство

Православна церква Греції визнала автокефалію ПЦУ (документ)

views112

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім ІІ, який є чинним предстоятелем Елладської православної церкви, надіслав листа до митрополита Київського Епіфанія, у якому зазначив, що Грецька церква повністю визнає автокефалію православної церкви України і має на меті підтримувати з ними дружні стосунки.

За інформацією прес-служби ПЦУ, лист було відправлено 21 жовтня і лише 28 жовтня він надійшов до Михайлівського Золотоверхого монастиря. В листі йдеться про те, що Елладська церква схвалює дії Вселенського патріарха Варфоломія, який виступав за подолання церковного розділення в Україні. Предстоятель Грецької церкви Ієронім висловив свої привітання на адресу Епіфанія з тим, що українська церква отримала автокефалію.

«Радіємо добрій звістці про те, що спільні прагнення та дії увінчалися успіхом і зруйновано перепону, яка стояла посередині між Вами та нами, православними і братами у всьому, перепону, яка нас розділяла, завдаючи печалі, великих скандалів, та великої шкоди всій Церкві та спільному у сучасному світі свідченню Православ’я, перепону, яка донедавна стояла», – зазначається у листі.

На Священному синоді Грецької церкви, який відбувся 12 жовтня, було майже одноголосно підтримано новостворену Православну церкву України, незважаючи на вплив та тиск з боку Російської православної церкви.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі