середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Правоохоронний комітет ВР України схвалив відставку Генпрокурора і назвав нове ім’я

Новини , Політика

Правоохоронний комітет ВР України схвалив відставку Генпрокурора і назвав нове ім’я

views85

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Правоохоронний комітет у Верховній Раді схвалив відставку генерального прокурора Руслана Рябошапки. Монобільшість назвала ім’я нового генерального прокурора.

Про схвалення відставки Руслана Рябошапки правоохоронним комітетом повідомив народний депутат від фракції «Слуга народу» Олександр Качура у своєму телеграм-каналі.

До повідомлення він додав фото документа.

Рішення про відставку підписав глава Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, депутат від фракції «Слуга народу» Денис Монастирський.

Водночас стало відоме ім’я людини, яку пропонують назначити генеральним прокурором у фракції «Слуга народу».

На посаду нового генерального прокурора замість Руслана Рябошапки претендує народний депутат від фракції «Слуга народу» Сергій Іонушас.

Про це у кулуарах Ради повідомила народний депутат від фракції «Слуга народу» Ірина Верещук.

За її словами, ця кандидатура обговорювалась під час розглядання інших питань. Запропонував подати саме Іонушаса депутат Холодов. При цьому, вона зауважила, що фракція видала «ліс рук», тож не враховувати таку позицію президенту буде важко. Хоча Зеленський і не очікував цього.

«На фракції, коли ми розглядали інші питання, наш колега – депутат Холодов запропонував президенту наступне: якщо після звіту Генпрокурора виникне питання щодо відправлення його у відставку, то можна запропонувати кандидатуру від наших депутатів, які є у фракції. Ми хочемо запропонувати кандидатуру Іонушаса. І я не думаю, що президент це очікував, але фракція це підтримала. Було запропоноване сигнальне голосування і я бачила ліс рук. Більше 200 моїх колег, і я в тому числі, підняли руки. Тож не враховувати думку фракції буде важко», – розповіла Верещук.

Нардепка також нагадала, що саме сьогодні ввечері, 5 березня, на позачерговому засіданні буде розглядатися питанні відставки Руслана Рябошапки. Але, на відміну від віри у звільнення генпрокурора, невпевнено говорить про те, чи буде сьогодні чиєсь призначення на посаду Генпрокурора.

«На позачерговому засіданні парламенту, ми розглянемо питання відставки Рябошапки і чи буде призначення уже сьогодні, але позицію фракції я донесла – пан Іонушас, як ймовірний кандидат на посаду генпрокурора», – резюмувала Верещук.

Варто додати, що потенційний кандидат на посаду Генпрокурора Сергій Іонушас народився 18 жовтня 1979 року в Росії. У 1996 році Іонушас закінчив Києво-Печерський ліцей, отримав кваліфікацію юриста у Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого. Працював адвокатом та юристом. Є членом Асоціації працівників і Асоціації адвокатів України.

У 2019 році був довіреною особою Володимира Зеленського під час виборів Президента України. Приймав участь у парламентських виборах від партії «Слуга народу».

Наразі є діючим народним депутатом фракції «Слуга народу». З серпня 2019 року – член Комісії з питань правової реформи.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі