середа, 25 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Правоохоронці знешкодили мережу VPN, яку використовували для кібератак у 10 країнах

Cіпратов Роман


Технології , Право

Правоохоронці знешкодили мережу VPN, яку використовували для кібератак у 10 країнах

views270

19.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

Під час міжнародної операції Overlord правоохоронці заблокували VPN-сервіс, який хакери використовували для атак вірусами-шифрувальниками.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Як інформує відомство, в операції брали участь співробітники ОГП, Департаменту кіберполіції, Головного слідчого управління Національної поліції, а також правоохоронці з Німеччини, Нідерландів, Канади, Чехії, Франції, Угорщини, Латвії, Великої Британії та США. Керівництво операцією здійснювали представники Європолу та Євроюсту.

У ході операції правоохоронці отримали доступ до 15 серверів у 10 країнах, зокрема в Україні, на яких розміщувався VPN-сервіс.

«Цей сервіс пропонував послуги на основі технології OpenVPN і 2048-бітного шифрування для маскування IP-адрес та забезпечення анонімності в Інтернеті. Сервіс користувався популярністю серед кіберзлочинців. Зокрема на території Німеччини встановлено понад 150 фактів зараження вірусом типу ransomware, який розповсюджувався з використанням цього VPN-сервісу. Потерпілі сплатили хакерам близько 60 мільйонів євро викупу», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за результатами операції інфраструктуру мережі, яка використовувалася в кіберзлочинах, заблоковано. Правоохоронці встановлюють причетних до атак вірусами-шифрувальниками з використанням цього сервісу.