вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Правдива інформація – те, чого критично не вистачає на лінії розмежування

ГО "ГРУПА ПАТРІОТ"

Правдива інформація – те, чого критично не вистачає на лінії розмежування

views145

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

ГО “Група Патріот” здійснила чергову поїздку до населених пунктів, що опинилися у “сірій зоні”. Разом з гуманітарною допомогою жителі радо розбирали газету “Патріот Донбасу”, оскільки правдивої інформації про події в Україні та на окупованих територіях їм дійсно не вистачає.

300 тисяч примірників друкованого видання знайшли нових прихильників.

Цього разу один з наших маршрутів пролягав через територію Волноваського району Донецької області. Села Анадоль, Мирне, Гранітне, Старогнатівка, Микільське, Златоустівка, Миколаївка, Бугас та інші зацікавлено зустрічали гостей. Жителі “сірої зони” з вдячністю прийняли гуманітарну допомогу. Зібрані українцями з усього світу речі (одяг, взуття, іграшки для малечі) стануть у нагоді людям, які кожного дня намагаються вижити.

Гуманітарна допомога для жителів "сірої зони".
Гуманітарна допомога для жителів “сірої зони”.

Більшість цих міст та містечок до початку російської агресії працювали у кар’єрах, але у зв’язку з війною вони були закриті – люди залишились без роботи, а деякі й без даху над головами. Відсутність можливості працевлаштування ставить існування цілих родин на межу бідності.

Що хочеться відмітити? У більшості сел люди з ентузіазмом люди розбирали нашу газету й питали, коли буде наступний номер. На території, де основний потік інформації про життя в Україні та світі надходить з російських телеканалів і радіохвиль з окупованого Донецька, цінують українське слово.

Ось, наприклад, місцеві жителі скаржились на неможливість отримання якісної шкільної освіти для своїх дітей. Через недостатню кількість учителів української мови та літератури в навчальних закладах скорочують години викладання цього важливого предмета. Школярам і малечі не вистачає україномовних книжок, тому нас дуже просили допомогти з дитячою українською літературою. І ми вже зібрали частину, яку відвеземо найближчим часом.

Окремо хочеться сказати про дітей. Вони охоче йдуть на контакт з українськими військовими, і коли побачили наш “бус”, то відразу підбігли подивитися хто приїхав та навіщо. Побачивши газети з українською символікою вони попросили по одному екземпляру, щоб принести додому батькам, а потім ще й взяли з нас обіцянку про власне фото у наступній газеті. Тож виконуємо те, що обіцяли.

Діти з газетою "Патріот Донбасу"
Обіцяне фото. Діти з газетою “Патріот Донбасу”.

В населених пунктах Гнутове, Павлопіль, Орловське, Чермалик, Зоря до нашої групи приєдналися представники об’єднаного центру Cimic Mariupol. Вони також привезли свіжу українську пресу, серед якої була й газета “Патріот Донбасу”. І висловили подяку всім, хто долучається до допомоги людям, які мешкають майже вздовж лінії розмежування.

Наприкінець хочеться додати про дзвінки на нашу гарячу лінію, які почали надходити майже того ж вечора, коли люди отримали газету. Нам дзвонили з подякою і питаннями, озвучували прохання (книги, телебачення, україномовна преса). А ми у свою чергу дякуємо вам всім за довіру, спілкування та віру в Україну.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі