субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Правда має перемагати: в Україні з’явиться чорний список ЗМІ, блогерів та каналів

Суспільство

Правда має перемагати: в Україні з’явиться чорний список ЗМІ, блогерів та каналів

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Новий проєкт отримав назву «МЕДІА ФУФЛО». Вже до кінця року ініціатори планують презентувати відповідний список та у подальшому оновлювати його раз на квартал.

Про це повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ), передає «Патріот Донбасу».  

УГСПЛ, ZMINA та ІМІ (Інститут масової інформації) збирають список медіа, блогерів, сторінок у соцмережах та телеграм-каналів, які розповсюджують маніпулятивну і неправдиву інформацію про журналістів, правозахисників і  громадських активістів в Україні.

Вчора, 17 листопада, в Києві відбулося підписання меморандуму між організаціями, які створять так званий «чорний список» ЗМІ, блогерів і телеграм-каналів, що поширюють фейки про громадянське суспільство. У планах організаторів презентувати відповідний список вже до кінця року та у подальшому оновлювати його раз на квартал.

Зазначається, що ініціаторами такого проєкту стали Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр прав людини ZMINA та Інститут масової інформації.

Спільний проєкт отримав назву «МЕДІА ФУФЛО».

Виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко закликав користувачів Інтернету бойкотувати ресурси, які поширюють неправдиву або маніпулятивну інформацію.

«Ми закликаємо бойкотувати медіа та ресурси, які розпалюють ворожнечу та публікують брехню. Для цього ми складаємо список тих, хто бреше людям в очі та ширить фейки. Ми будемо моніторити інтернет-простір, щоб визначити тих, хто, за розробленими нами критеріями, системно займається хейтерством щодо представників громадянського суспільства», – зазначив він.

Виконавча директорка ГО «Інститут масової інформації» Оксана Романюк наголосила, що «чорний список завжди буде актуальним.

«Список буде оновлюватися. Ті медіа та блогери, які публічно визнають та опублікують спростування за розповсюдження сумнівної інформації, будуть виключені зі списку», – додала вона.

Голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик закликала підписуватися на сторінки спільного проєкту та надсилати інформацію про фейки на електронну пошту.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі