п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Повзуча окупація Грузії продовжується: кордон пересунуто на 100 метрів

За кордоном , Новини

Повзуча окупація Грузії продовжується: кордон пересунуто на 100 метрів

views122

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В 11 річницю російсько-грузинської війни на грузинській території, яка знаходиться під контролем самопроголошеної республіки Південна Осетія, пересунуто кордон. Про інцидент, що стався в селі Гугунтінткарі, повідомляє сайт «Эхо Кавказа».

Лінія розмежування проходить безпосередньо біля будинків двох місцевих мешканців – Гугутішвілі і Размадзе. 11 років тому будинки значно постраждали під час бойових дій, люди в них не жили, але використовували земельні ділянки.

7 серпня в цій місцевості з’явились військові, які почали встановлювати новий паркан, щоб відокремити підконтрольну уряду територію від Південної Осетії. У порівнянні зі старою лінією кордону ця огорожа проходить приблизно на 100 метрів вглиб грузинської території. Зруйновані оселі Гугутішвілі і Размадзе залишаються на окупованій дільниці, за колючим дротом. Люди у військовій формі дали їм три доби на те, щоб розібрати будівлі на подвір’ях, зібрати та вивезти врожаї.

Щоб ознайомитись з ситуацією на місці, 16 серпня у село прибули акредитовані в Грузії дипломати та журналісти. Військові, які працюють над встановленням кордону, в цей день не з’явилися.

Перший секретар посольства України в Грузії Петро Богдан заявив у своїй промові:

«Нещодавно ми відзначали 11 річницю початку агресії Росії проти Грузії. Ми стоїмо біля лінії окупації в той же день, коли російські агресивні сили продовжували окупувати територію Грузії. Хочу зазначити, що український народ стоїть поруч з грузинським народом. Україна ще раз висловлює підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії і вимагає від Російської Федерації вивести окупаційні війська з Грузії і України, а також повністю виконати всі зобов’язання, передбачені угодою про припинення вогню 2008 року».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі