понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Потрібно боротися з дезінформацією, але не за рахунок втручання у зміст і свободу ЗМІ – ОБСЄ

Новини , Право

Потрібно боротися з дезінформацією, але не за рахунок втручання у зміст і свободу ЗМІ – ОБСЄ

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив думку з приводу окремих положень законопроєкту про протидію дезінформації в Україні. За його словами, чинне законодавство вже має протидію.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ОБСЄ.

Арлем Дезір наголошує на тому, що нові впровадження – це обмеження свободи ЗМІ та втручання зміст інформації та роботу журналістів.

«Я розумію необхідність боротьби з дезінформацією, особливо в умовах сучасного конфлікту в Україні та навколо неї. Але це не слід робити за рахунок свободи ЗМІ та через втручання держави у зміст засобів масової інформації та в організацію журналістської діяльності в країні. Більше того, чинне законодавство України вже передбачає механізми протидії суспільно небезпечній інформації», – заявив Дезір.

Він підкреслив, що боротьба з дезінформацією має бути, але вона повинна стати законною дією. Є право на свободу вираження поглядів і цього потрібно повністю дотримуватися.

«Саморегуляція, підтримка професійних стандартів журналістики та ініціатива перевірки фактів, незалежність засобів масової інформації, різноманітність джерел для розкриття неправдивої інформації та розвиток медіаграмотності є ключовими компонентами боротьби з маніпулюванням інформацією та першорядним забезпеченням доступу до достовірної інформації», – зазначив представник ОБСЄ.

При цьому він запропонував свою допомогу та заявив про готовність взяти участь в обговоренні з владою нового законопроєкту та забезпечити його юридичний перегляд. Таким чином варто пропрацювати проєкт так, щоб можна було гарантувати відсутність негативного впливу на свободу ЗМІ та повну відповідність міжнародним стандартам.

Нагадаємо. 15 листопада 2019 року міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський разом із першим заступником міністра Анатолієм Максимчуком представили концепцію захисту інформаційного простору від дезінформації, розроблену міністерством.

17 січня 2020 року Міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський презентував законопроєкт про дезінформацію, яку надають ЗМІ, і заявив про другий етап обговорення. У цій концепції передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність до 7 років ув’язнення та 1000 мінімальних зарплат штрафу. Законопроєктом також пропонується запровадити інститут уповноваженого з питань інформації.

17 січня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній раді прийняти за основу законопроєкт №2693 «Про медіа».

22 січня генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес заявив, що український уряд має поважати саморегуляцію та автономію журналістів і не втручатися в цей процес.

Медіаспільнота виступила із заявою «щодо неприпустимості нових законодавчих обмежень свободи вираження поглядів в Україні».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі