понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Постраждалі від пожеж ліси Луганщини допоможуть відновити іноземні фахівці

Економіка , Політика

Постраждалі від пожеж ліси Луганщини допоможуть відновити іноземні фахівці

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Під час страшних пожеж на Луганщині постраждало близько 20 тисяч га території. Іноземні фахівці з Канади, Німеччини, Польщі, Сполучених Штатів Америки можуть допомогти відновити ліси.

Про це повідомив голова Луганської ОДА Сергій Гайдай в інтерв’ю «Укрінформу».  

За його словами, на Луганщині постраждало близько 20 тисяч га території від пожеж, які тривають вже кілька тижнів. Тож зараз планують якнайшвидше взятися саме за відновлення лісів, сподіваючись при цьому і на допомогу іноземних партнерів.

«Мене запрошували особисто до себе посли Канади, Німеччини, Польщі, Сполучених Штатів Америки (посла поки немає, представник посольства), і я збираюсь із ними зустрітись, обговорити питання допомоги саме фахівцями, можливо – технікою і, можливо – саджанцями дерев. Адже що США, що Канада – вони так само потерпають щороку від лісових пожеж і знають, як відновлювати ліси», – зазначив Гайдай.

Очільник області підкреслив, що в екологічному комітеті Верховної Ради також буде розглядатися питання відновлення лісів на Луганщині, а комітет офіційно звертатиметься до Інституту лісового господарства.

Він додав, що вже зараз фахівці мають розробити проєкт з відновлення лісів, оскільки не можна робити це хаотично.

«Я не фахівець, а тут саме фахівцям треба займатись цим питанням – можливо, треба не сосною засаджувати, а листяними деревами. Якщо вони для нас розроблять проєкт, ми вже крок за кроком будемо відновлювати наші ліси. Бо якщо не буде лісу, в нас буде пустеля», – зауважив Гайдай.

Нагадаємо. З 30 вересня на території Луганської області у природних екосистемах зафіксували 146 пожеж. Під час гасіння виявили тіла 11 людей, троє з яких загинули внаслідок отруєння продуктами горіння, одна особа – від опіків, троє – внаслідок серцевих нападів. Причина загибелі ще чотирьох встановлюється. Крім того, постраждало 19 осіб (у тому числі 3 співробітники ДСНС). З населених пунктів евакуйовано 150 осіб.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі