п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Постанова про місцеві вибори, з якої зникла згадка про російську агресію (документ)

Події , Політика

Постанова про місцеві вибори, з якої зникла згадка про російську агресію (документ)

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Ситуація з постановою про місцеві вибори стала ще одним маркером того, чи може Україна відстоювати свій суверенітет вже на дипломатичному фронті у перемовинах з Росією. РФ, по суті, висунула Україні ультиматум, вимагаючи змін до цього документу. Нібито ця постанова не відповідає Мінським домовленостям.        

15 липня Верховною Радою була прийнята постанова про призначення місцевих виборів. Визначена була дата проведення цих виборів – 25 жовтня. В цій постанові зазначено, що вибори мають відбутися на території, яка контролюється українською владою. І не про які вибори на тимчасово окупованій території мова не йшла.

В цьому документі було зазначено, що вибори на окупованих територіях можуть бути проведені за умов:

«припинення тимчасової окупації та збройної агресії Російської Федерації проти України, а саме: виведення усіх незаконних збройних формувань, керованих, контрольованих і фінансованих Російською Федерацією, російських окупаційних військ, їх військової техніки з території України; відновлення повного контролю України за державним кордоном України; роззброєння всіх незаконних збройних формувань та найманців, які діють на тимчасово окупованих територіях України…».

Тобто, у постанові визначено, що саме збройна агресія РФ і окупація є головною причиною того, що місцеві вибори не можуть бути проведені на окремих територіях. У документі також, по суті,  визначені умови, при яких це може статися.

Єдина фракція в Раді, яка не дала жодного голосу за цей законопроект – це ОПЗЖ.

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук розповів в інтерв’ю телеканалу «Україна 24», що на засіданні групи 19 серпня Росія поставила ультиматум про зміну Верховною Радою постанови про місцеві вибори 2020 року:

«Нібито в українському законі відступили від Мінських угод, від формули Штайнмайєра. Це була головна причина».

За словами Кравчука, представники РФ незадоволені тим, що у постанові ВР йдеться, що вибори 25 жовтня не можуть проходити на території ОРДЛО, «а тільки у всій Україні».

Леонід Кравчук пообіцяв, що звернеться до Верховної Ради, щоб була розглянута можливість змінення постанови про місцеві вибори. Але він не обіцяв, що нова постанова буде прийнята депутатами.

28 липня на порталі Українського парламенту з’явився проєкт рішення про зміни до існуючої постанови про проведення місцевих виборів. Автор цього документу Олександр Качура з фракції «Слуга народ». У цьому документі повністю прибрана згадка про російську агресію та тимчасову окупацію.

Постанова про місцеві вибори, з якої зникла згадка про російську агресію (документ)

Фото порівняльної таблиці документа: Фото 1 – те, що було у першій постанові від 15 липня. Фото 2 – формулювання у документі від Олександра Качури.

Постанова про місцеві вибори, з якої зникла згадка про російську агресію (документ)

Хоча всі ці визначення вже існують в українському законодавстві у Законі «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

В черговий раз виникли розмови про вимоги РФ щодо зміни постанови про місцеві вибори після зустрічі у Берліні політичних радників керівників держав нормандської четвірки (Україна, Росія, Німеччина, Франція).

11 вересня представник РФ Дмитро Козак заявив, що Україна погодилася змінити постанову про місцеві вибори, яку Рада ухвалила 15 липня.

Представник України у політичній підгрупі ТКГ  Андрій Костін повідомив Інтерфаксу, що Україна може змінити постанову про місцеві вибори. І що мова йде про документ, який був поданий Олександром Качурою.

Але голова української делегації в Берліні, віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков, у коментарі РБК зазначив, що на переговорах у Берлині Україна не обіцяла переглянути постанову про місцеві вибори.   

Коли цей документ буде розглядатися парламентом поки невідомо. Невідомо також, як народні обранці відреагують на чергове посягання РФ на суверенітет українського парламенту.             

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі