вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Постачання газу з Румунії здійснюватиметься за новим маршрутом

За кордоном , Новини

Постачання газу з Румунії здійснюватиметься за новим маршрутом

views66

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна та Молдова разом з представниками газотранспортних систем інших держав визначили необхідні технічні умови для організації нових імпортних можливостей, використовуючи систему Трансбалканських трубопроводів за схемою «південь-північ» (реверс за трубопроводом Транзит-1). Таку заяву зробили у прес-службі Укртрансгазу.

«Основна мета співпраці — диверсифікація маршрутів транспортування газу до України у процесі підготовки до осінньо-зимового періоду 2019/2020», — зазначається у повідомленні.

За прогнозами, вже з 1 січня 2020 року буде налаштована постійна потужність для транспортування з Румунії 1,5 мільярдів кубометрів газу на рік, незалежно від кількості транзитного палива РФ через територію України.

Постачання газу від пункту Ісакча-1 — Орловка буде здійснюватися головними трубопроводами «Роздільна — Ізмаїл» і «Шебелинка — Дніпропетровськ — Кривий Ріг — Ізмаїл».

Спеціалісти Укртрансгазу і Молдовагазу затвердили модернізацію прикордонних газовимірювальних станцій «Гребеники» (Україна) та «Каушани» (Молдова) для функціонування у режимі реверсу, повідомляється у заяві.

Україна має створити допоміжні обвідні лінії газопроводів, встановити нові технологічні перемички з монтажем трьох шарових кранів і закінчити відновлення станції «Гребеники» до кінця 2019 року.

«Для України і Молдови цей проект має стратегічне значення, адже диверсифікувавши шляхи постачання газу, обидві держави підвищать надійність та безперебійність забезпечення блакитним паливом своїх споживачів», — кажуть в Укртрансгазі.

Нагадаємо. У травні 2018-го Укртрансгаз вдало оцінив попит на вхідні можливості в Україну з Румунії та пояснив фінансову обґрунтованість утворення цих потужностей на Трансбалканському маршруті.